10 éve rendezik meg a Napsugár Művészeti Iskola gáláját Beleden. A 196 versenyző részvételével megtartott rangos esemény idén egybeesett a felújított sportcsarnok ünnepi átadásával. A város egy éve adta be azt a pályázatot, amelynek segítségével korszerűsítették a lassan három évtizede elkészült épület (amelyhez hasonló azóta sem épült a környéken) egy részét: megújultak az öltözők, a vizesblokkok, a lelátó, elkészült az akadálymentes feljáró, valamint kicserélték a nyílászárókat, továbbá korszerűbbek lettek a fűtést és a világítást vezérlő belső
gépészeti berendezések. – Most adtunk be pályázatot a küzdőtér felújítására, amely a kopolitüvegek, a hátsó nagy ajtó cseréjét és a födém szigetelését, valamint az épület napkollektorral való ellátását jelentené – fogalmazott
Tompáné Balogh Mária. Hozzátéve folytatta: ha idén júniusban pozitív elbírálásban részesülnek, akkor jövőre ilyenkor megint átadási ünnepségre jöhet a televízió, de már a teljes sportcsarnokéra. A polgármester asszony a neves alkalomból köszönetet mondott Hantó Szabolcs volt iskolaigazgatónak, amiért hosszú ideig éberen óvta az épületet, valamint Borosné Tóth Zsuzsannának, a MÁMK igazgatójának, aki az elődöktől átvéve tovább gondozta a
csarnokot.
A „napsugaras” tavaszi táncverseny igénye abban az évben merült fel, amikor a győri székhelyű intézmény kitelepült Beledre. A programot azzal a céllal rendezik meg, hogy az iskola valamennyi tanulója bemutassa tánctudását szüleinek és nevelőinek.
Schlögl Zsuzsanna férjével 12 éve hozta létre az iskolát. Az intézmény kimondottan mobil, mert a pedagógusok olyan helyekre „viszik el” a mozgás művészetét, ahol ez önállóan nem indulna be. A társas- és néptáncoktatás mellett a zenei alapokkal is foglalkoznak, melyen belül a gyerekek különböző hangszerek használatát sajátítják el. Az iskolaigazgató elmondta: a tanulók nagy örömmel készülnek a versenyre, melynek megrendezésére kiváló helyet biztosít a beledi tornacsarnok. Idén először tartottak a kezdőknek minősítő megmérettetést. A rendezvényen számtalan barátság köttetik, és a visszatérő versenyzők már régi ismerősként köszöntik egymást. Az oktatási intézményben tizenkét esztendőn át tanulhatnak a diákok, és közülük ezt többen ki is használják.
Beküldés dátuma: 2012. 05. 23.
-
Beszámoló a CSSE 2024. évi működéséről
Jó évet zárt a Csornai Sportegyesület 2024-ben, mert az elmúlt évekhez hasonlóan nemcsak megőrizték, hanem egyes sportágakban még növelték is a sportolók létszámát.
-
Beszámoló a CSSE 2024. évi működéséről
Jó évet zárt a Csornai Sportegyesület 2024-ben, mert az elmúlt évekhez hasonlóan nemcsak megőrizték, hanem egyes sportágakban még növelték is a sportolók létszámát.
-
A néptánc jó hatással van a tanulásra és a gyerekek személyiségére
A kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpontban nemcsak hagyományos tanrendű, hanem iskolaotthonos művészeti osztály is indul a Dr.
-
Szeretet áradt a gyermekek lelkéből, amikor az alkotásokat elkészítették
Nem tudni kell, hanem érezni, hogy mi a valódi művészet – fogalmazott Biky Ottó a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola képzőművész növendékinek műveiből összeállított tavaly év végi tárlatmegnyitón.
-
Berges diákok görögországi élménybeszámolója
A kapuvári Berg iskola pék-cukrász, kereskedelmi értékesítő és festő-mázoló-tapétázó szakra járó diákjai vettek részt a legutóbbi görögországi tanulmányúton.
-
Bakterek generációi közel száz esztendőn keresztül használták a Csornai Múzeumban őrzött alabárdot
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi percek című sorozatában legutóbb egy különleges tárgyat mutatott be a nézőknek a Csornai Múzeum munkatársa.