Pedagógusok és középiskolások alkották a hatvan fővel megalapított községi kórust, melynek győri és helyi patrónusai is voltak abban az időben. A kórustagok szívesen gondolnak akkori segítőikre: Perlaki Árpádra, az Áfész volt elnökére, a kónyi származású Cseh Lászlóra, aki a csornai járási tanács művelődési osztályán dolgozott, valamint néhai Tóth Ferenc kultúrotthon- és iskolaigazgatónak is sokat köszönhetnek az énekkarosok, 1991 óta pedig az önkormányzat a fenntartója a vegyeskarnak. Népdalok és különböző feldolgozások szerepeltek az induló repertoárban, de a középkori zeneszerzők műveitől sem idegenkedtek - tudtuk meg Veér György karnagytól, aki megjegyezte: a kezdeti lelkesedés azóta sem hagyott alább. Elmaradhatatlan szereplői voltak az állami ünnepeknek, ahol gyakran mozgalmi dalokat adtak elő, de részt vettek a megyei dalostalálkozókon, s újabban Verditől, Bachtól, Händeltől, Schuberttől énekelnek egyházi műveket az istentiszteleteken. A magyar zeneszerzők közül Kodály és Bárdos kórusműveit szólaltatják meg gyakran.
A 25 fős társaság a dolgos hétköznapokban heti egy alkalommal, péntek esténként próbál a faluházban, de akkor belehúznak, mert két órát meghaladóan is gyakorolják a műveket. Veér György a kezdetektől fogja dirigálja a kónyi kórust, sőt már 1955-ben az általános iskolai énekkart is ő vezette. A pedagógus nyugdíjazásáig tanította a nebulókat. A 77 éves karnagy, amíg ereje engedi, folytatja az énekkar vezetését, és továbbra is számít a helyi önkormányzat támogatására. Kitartásához - mint mondta -, több dolog szerencsés egybeesése kellett: egészség, lelkesítő tagok és a műfaj szeretete.
Aller Imre, Kóny polgármestere elmondta, hogy a falu éves költségvetésének tervezésekor határozzák meg az egyesület működéséhez szükséges pénzügyi és tárgyi keretet. A település vezetője jól ismeri és értékeli a vegyeskar tevékenységét, ezért az önkormányzat további támogatását ígéri a dalosoknak. Aller Imre, a jubileum alkalmából rendezett ünnepségen bejelentette: nem csupán énekelni szerető csoportról, hanem a zene szeretetéről, a közös dalolás örömét hirdető, a muzsika szépségét megmutató közösség 50 évéről van szó.
– Legyetek becsületesek, tanuljatok és mindig segítsetek társaitoknak, mindenkinek, akinek szüksége van rá – mondta a csornai széchenyiseknek Széchenyi Sándor.
– Legyetek becsületesek, tanuljatok és mindig segítsetek társaitoknak, mindenkinek, akinek szüksége van rá – mondta a csornai széchenyiseknek Széchenyi Sándor.
Nagy valószínűséggel nem az egyházak, sem a benne munkálkodó lelkészek fogják megoldani a világban zajló kibékíthetetlen ellentéteket, háborúkat, de az ő felelősségük, hogy az emberek megleljék a hit általi stabilitást a kis közösségekben.
A nemzet reményeit táplálta az Aradon kivégzett tizenhárom magyar honvédtiszt hősiessége. A magyar zászló alatt, az utolsó pillanatig vállvetve küzdöttek és áldozták életüket nemzetünk szabadságáért.
A fiatalabb nemzedékek feladata, hogy az időseknek olyan életkörülményeket biztosítsanak, melyek lehetővé teszik számukra az öregkorhoz méltó derűs életet, és nem csupán az idősek napján, hanem az év minden napján, mert megérdemlik azt a törődést, ami jár nekik.
Eőry Jenő szerint a sportolóknak tudomásul kell venniük, hogy az emberi szervezet olyan, mint egy precízen felépített szerkezet, amit nem lehet átverni.