A Csornai Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Magyar Kultúra Napjára emlékezve Himnuszmondó versenyt rendezett a művelődési központ színháztermében. A programot jövőre már a tizenötödik alkalommal fogják megtartani.
– Iskolánkban több mint egy évtizedes hagyomány, hogy a Magyar Kultúra Napján Himnuszmondó versenyt rendezünk a hetedik–nyolcadik osztályos tanulók részvételével. Mint tudjuk, a Magyar Kultúra Napja 1989 óta jelenik meg naptárunkban piros betűs napként. A versenynek az a célja, hogy a korábban elsajátított tananyagtartalmat a tanulók szeretetből, jókedvből adják elő a versenyen.
A megmérettetésen általában tíz–tizenöt diák szokott részt venni. A pedagógusok nagyon örülnek az iskolások jelentkezésének, és ezt az alkalmat egyben közösségépítő napnak is tekintik. A szavalatatok előadói és hallgató átélhetik nemzeti kulturális örökségünk üzenetét, mely napjainkban is időszerű – tette hozzá a pedagógus. – Emlékezni szeretnénk elődeinkre, mindazokra, akik szellemi alkotásaikkal sokat tettek a magyarságért, hogy népünk öröksége minél tovább fennmaradjon. Tanárok, diákok összefogásán alapul a projektnap, hiszen együtt dolgozunk a sikerért.
Az előző esztendő Himnuszmondó versenyének győztese foglalhatja el a helyét az aktuális zsűrielnöki székben. Egy évvel ezelőtti teljesítményéért idén Árpási Sára töltötte be ezt a megtisztelő pozíciót. A diákzsűribe osztályonként egy-egy tanuló delegáltatja magát, a felnőttek közé pedig a nem magyar szakos pedagógusokat kérik fel.
Gecsei Edit megjegyezte: Nem az a lényeg, hogy miként szólal meg a fő- és a mellékhangsúly, hanem hogyan közvetíti a versmondó a szöveg mondanivalóját az adott korosztály és a zsűri számára. A versmondásra vállalkozó diákok emléklapot kaptak szereplésükért, a győztes pedig jutalomkönyvben részesült.
Kónya Tamásné főigazgató köszöntőjében elmondta, hogy a gyerekek tiszteletreméltó munkát végeztek. – Csodállak benneteket, amiért olyan határozottan és bátran ki tudtatok állni a színpadra. Az izgalom egyáltalán nem látszott a versmondásotokon, így már ezért is dicséret illet mindenkit.
A tanár- és a diákzsűri részéről egybehangzó vélemény született: 2015 januárjában Varga Fanni mondta el legszebben nemzeti imádságunkat. A bíráló bizottság diák vezetője ismertette véleményét: Fanni igazán megértette a Himnusz mondanivalóját, üzenetét. Szerintünk azért hangsúlyozta megfelelően a verset, mert jól értelmezte.
Beküldés dátuma: 2015. 02. 10.
Ünnepi fények között búcsúztak a ballagó diákok Csornán
Meghitt hangulatban búcsúztak a végzős diákok Csornán, ahol idén is megrendezték a középfokú intézmények hagyományos, lampionos ballagását.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.