Aktuális televízió, újság és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem

A kapuváriak partnerintézményként közre- működnek a táncpedagógusok képzésében

Nemrégiben tették közzé annak a 19 iskolának a nevét, mely jogot és a címet szerzett arra, hogy partnerintézményként működjön közre a főiskolai képzésben. Megyénkben a kapuvári Alapfokú Művészetoktatási Intézményt  érte a szerencse, hogy betöltheti ezt a kitüntető szerepet. Csitei Gábor, a kapuváriak vezetője elmondta, hogy a pedagógusképző főiskolán tanuló kollégái a Bolognai rendszernek megfelelő öt éves képzési idejük alatt egy szemeszteren át kötelesek gyakorlati képzőhelyen részt venni. A táncoktató  valószínűsítette: területi alapon fog eldőlni, hogy mely mesterképzésüket megkezdő leendő tánctanárok kerülnek a rábaközi művészetoktatási intézménybe.
Csitei Gábor megemlítette: a pályázat feltételei között szerepelt a megfelelő szakmai színvonalú oktatás. A kapuvári iskola 2007-ben már elnyerte a kiválóra minősített művészetoktatási intézmény címet, mely alapkövetelményként fogalmazódott meg a projekt kiírásában. A jelentkezőktől azt is elvárták, hogy a szakképzett pedagógusok minél jobb szakmai eredményeket mutassanak fel. A néptánc tanszakon oktató kapuvári intézményben a mai gazdasági körülmények mellett már az is nagy dolognak számít, ha fenn tudják tartani a közel 350 növendék képzését a városban és a környező településeken. - Iskolánk tanulói közül többen is részt vettek megyei valamint régiós fesztiválokon, valamint tanulmányi versenyeken - tudatta az intézmény vezetője. A Győr-Moson-Sopron Megyei Gyermek Néptánc Fesztiválon a kapuváriak két csoportja arany, egy pedig bronz minősítést ért el. A Szombathelyen megrendezett Szivárvány Néptánc Fesztiválról arany fokozattal tértek haza a táncosok, az országos tanulmányi verseny területi előválogatóján szintén eredményesen szerepeltek.

Beküldés dátuma: 2010. 06. 16.

Kapcsolódó hírek

 • Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján

  Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.

További hírek

 • Garta névemlékművet avattak a templom védőszentje, Szent Katalin búcsúnapján

  Idén hármas évfordulót ünnepelnek Kapuváron: 360 éve alapították Gartát, 100 esztendővel ezelőtt egyesült a két önálló község Kapuvár és Garta; ezenkívül 15 éve hozták létre a Gartáért Alapítványt, ezért a Garta névemlékmű átadására szintén jeles napon, mégpedig a gartai templom védőszentjének ünnepnapján került sor.

 • Idősek napja Beleden

  A türelem, a kitartás és a hit átsegíti az embereket a nehézségeken – mondta Major Jenő a beledi idősek napi rendezvényen.

 • Berg50 - jubileumi rendezvénysorozat Kapuváron

  Jó emlékezést, jó erőgyűjtést kívánt a kapuvári Berg iskola közösségének Hámori György polgármester abból az alkalomból, hogy 140 éve indult a szakmai képzés a városban, továbbá 50 éve adták át az intézmény épületét és 20 tanévvel ezelőtt vette fel az iskola mai nevét.

 • Egyházközségi bál Csornán

  Kézfogással és rövid köszöntővel üdvözölték egymást a Csornai Jézus Szíve Plébánia idei családi báljának résztvevői.

 • Beled apraja-nagyja részt vett az idei Márton-napon

  A szervezők alaposan felkészültek a 2023-ban megrendezett beledi Márton-napi mulatságra. Rácz Árpádné intézményvezető megköszönte a Beledi Egyesített Szociális Központ munkatársainak és a segítőiknek a rengeteg ötletet, valamint a rendezvény színvonalas lebonyolítását.

Hirdetés
DANUBIUS play