– A mostani ünnepség egyértelműen a fejlődés irányát jelzi – mondta dr. Winiczai Zoltán igazgató az 1,6 milliárd forintos beruházásból megvalósuló új központi járóbeteg–rendelőintézet alapkőletételén.
Új rendelőintézet épül a Csornai Margit Kórház területén. Nem csak szebb környezetben fogadják a betegeket, hanem egy helyre csoportosítják a szétszórtan elhelyezkedő szakellátásokat. Olyan huszonnégy órán át üzemelő sürgősségi fogadóhelyet terveznek, ahol elsősorban a mozgásszervi problémával érkezőket látják el, de a célok közt szerepel, hogy a sebészet két műszakban látja el feladatait. A projekt része az a közel 300 millió forintos eszközbeszerzés, mely elsősorban bázisdiagnosztika berendezéseit újítja meg, illetve bővül a diagnosztikai egységek infrastruktúrája, továbbá korszerű informatikai rendszert telepítenek.
21. századnak megfelelő gépek és berendezések fognak az orvosok rendelkezésére állni, továbbá a rendszer alkalmassá teszi a kórházat a telemedicina bevezetésére. Bekapcsolódva az egészségügyi ellátás nagyobb intézményeinek háttérbázisába, ki tudják használni a fizikailag távolabb lévő, fejlett technikai eszközöket is, valamint az orvosok konzíliumot tarthatnak egymással egy-egy betegség kapcsán. További előny, hogy egyszerűen megoldható az ún. távleletezés. A Csornán dolgozó szakszemélyzet nemcsak kikéri a megyében működő kórházak véleményét, hanem felkészülten várja a speciális feladatokra szóló megbízásokat is, mintegy bekapcsolódva a magasabb szintű egészségügyi ellátás „vérkeringésébe”.
Dr. Winiczai Zoltán igazgató főorvos arról beszélt, hogy a kórház vezetése az építkezés miatt felszabaduló területek hasznosításán is gondolkodott. A megszüntetésre váró szakrendelő helyén olyan fogadórészt alakítanak ki, mely a jövőben társalgóként funkcionál. Az „A” tömb legfelső szintjén kápolna fogadja a lelkileg megtisztulni vágyó embereket. Ugyancsak a páciensek érdekeit tartották szem előtt, amikor úgy döntöttek, hogy a betegek fedett átvezető folyosókon közlekedhetnek az egymással összeköttetésben lévő épületrészek között.
A kórház bizalmi elven működik, mert a betegek fenntartás nélkül remélik, hogy az orvosok és az ápolók tudásuk legjavát nyújtva segítenek rajtuk. Csorna ékes példája az előbbinek – jegyezte meg Gyopáros Alpár.
Az emberi tényezők mellett nagyon fontos a technikai háttér és az épített környezet. Az intézmény dolgozóinak lelkiismeretes hozzáállása és kitartása is kellett ahhoz, hogy a 100 éves kórházunk újabb „gyöngyszemmel” gazdagodjon – tette hozzá az országgyűlési képviselő.
Nagy szüksége van a gazdaságnak a visszatérő munkaerőre és nagy szüksége van a családoknak az olyan helyi szintű szolgáltatásokra, ahol biztonságban tudhatják gyermekeiket – fogalmazott Gyopáros Alpár az új csornai bölcsőde alapkőletételének alkalmából.
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.
Napjainkra tömeges méreteket öltenek az internetes csalások – fogalmazott a bűnmegelőzési főelőadó.
Nem véletlenül jöttek el ennyien, és aki itt van, annak nagyon sokat jelent a nemes szellemben megrendezett verseny – fogalmazott Major Jenő a 15.
Henczel Szabolcs szerint húsvét alkalmával különösen aktuális a szeretet forrásáról és mélységeiről való elmélkedés.
2025. április 8-án tartották a Széchenyi iskolák találkozóját Kapuváron. Nem véletlen az időpontválasztás, hiszen 165 éve ezen a napon hunyt el Széchenyi István.