Beled polgármestere szerint a hosszú idő óta népszerű rendezvényt két dolog biztosan pozitív irányba befolyásol: az egyik, hogy jól kiválasztott állandó időponthoz kötődjön, a másik pedig az, hogy időnként meg tudjon újulni, s nemcsak a változatosság miatt, hanem az észszerűség, szükségszerűség elve mentén is.
Eleinte sokan megkérdőjelezték, hogy mi szükség a beledi pünkösdi fesztiválra, de ahogy teltek az évek, elhalkultak a kritikus hangok, és a program mára szinte intézménnyé vált a Dél-Rábaközben. Ez a fesztivál mindenkinek mást jelent – fogalmazott Major Jenő, majd így folytatta: a vidékről érkezők örülnek, ha találkozhatnak egy-egy országosan ismert fellépővel, a helyiek pedig a felhőtlen szórakozás mellett azt is értékelik, ha beszélgethetnek ismerőseikkel, az ünnepségre távolabbról érkező családtagjaikkal.
A 2019-es pünkösdi fesztivál az állandóság mellett több újdonságot tartogatott: ilyen az eddigiekhez képest eltérő helyszín, a megszépült piactér, és idén jóval több, változatosabb program várta az érdeklődőket.
– Az idei rendezvényen megünnepeljük a városi cím elnyerésének tizedik évfordulóját. Méltó helyen köszönjük meg városunk működése és fejlődése szempontjából legjelentősebb öt vállalatunk tevékenységét – fogalmazott Major Jenő, aki egyrészt a cégek szakmai munkájára, valamint a település civil közösségének támogatására gondolt.
– Köszönetet és elismerést érdemelnek azon civil szervezetek is, amelyek a legtöbbet teszik a város közösségi életének felpezsdítéséért, vagy tagjaik példát mutatva olyan szinten tevékenykednek, amely határainkon túl is elismerést vált ki és öregbíti városunk hírnevét – tette hozzá.
A polgármester úgy gondolta, hogy az ünnepségen csak a legnagyobb volumenű fejlesztésekről beszél, melyek jelentős része európai uniós forrásból, másrészt állami támogatásból, harmadrészt pedig saját erőforrsából készült el. A helyi termelői piac 27,8 millió forint támogatást nyert, a városháza, a konyha és az étkező épületeinek energetikai korszerűsítésére 76,3 millió forint pályázati pénz érkezett, de az időközben történt drágulás, valamint a konyhafelújítás kibővítése miatt mintegy 57 millió forint önrészt igényelt. 56,9 millió forint támogatásból és 21,6 millió forint saját erőből sikerült meghosszabbítani a Rákóczi úti kerékpárutat a város nyugati végében lévő iparterületekig. A közel 3 kilométer hosszú, hét utcát érintő járdafelújítás és az egészségház előtti tér megújítása 15 millió forint állami támogatásból és 32 millió forint saját forrásból valósult meg.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.