A Múzeumi Világnap alkalmából családi napot rendeztek a Csornai Múzeumban, ahol a száz évvel ezelőtti mindennapokba csöppentek bele az érdeklődők.
1978 májusa óta tartják meg világszerte ezt a napot. A 2024-es múzeumi világnap célja, hogy a múzeumok oktatásban és a kutatásban betöltött kulcsfontosságú szerepére felhívja a figyelmet.
A csornai rendezvény szervezői úgy gondolták, hogy mindenki önállóan fedezze fel a kiállítást tárlatvezetés nélkül.
Szentesi Fanni elmondta, hogy a családi nap középpontjában a hagyományos rábaközi mesterségek álltak, mint a szabóság, az asztalos szakma vagy a mézeskalács készítés, és a szatócs munkájába is bepillantást nyerhettek. A gyermekek kipróbálhatták, hogy milyen volt régen a kisinasok élete. A múzeumban nem csak a néprajzi kiállítást szerették volna bemutatni, ezért olyan feladatokat szőttek az egész napos programba, melyek átfogó képet adtak a helytörténeti kiállításról is – tette hozzá a gyűjteménykezelő.
(Fotók: https://www.facebook.com/csornamuzeum)
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi percek című sorozatában legutóbb egy különleges tárgyat mutatott be a nézőknek a Csornai Múzeum munkatársa.
Jó évet zárt a Csornai Sportegyesület 2024-ben, mert az elmúlt évekhez hasonlóan nemcsak megőrizték, hanem egyes sportágakban még növelték is a sportolók létszámát.
A kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpontban nemcsak hagyományos tanrendű, hanem iskolaotthonos művészeti osztály is indul a Dr.
Nem tudni kell, hanem érezni, hogy mi a valódi művészet – fogalmazott Biky Ottó a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola képzőművész növendékinek műveiből összeállított tavaly év végi tárlatmegnyitón.
A kapuvári Berg iskola pék-cukrász, kereskedelmi értékesítő és festő-mázoló-tapétázó szakra járó diákjai vettek részt a legutóbbi görögországi tanulmányúton.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi percek című sorozatában legutóbb egy különleges tárgyat mutatott be a nézőknek a Csornai Múzeum munkatársa.