Régen természetes volt, hogy mindenki megtanult bicajozni, egy ideje viszont olyan világban élünk, hogy kétszáz méteres távolságban is autóval viszik a szülők a gyermekeket – fogalmazott Németh Zoltán a rábapatonai kerékpárút ünnepélyes átadóján.
–Nem Budapesten, íróasztalok mellett döntötték el, hogy mely települések jutnak hozzá és mire költhetik azt a tetemes mennyiségű területfejlesztési pénzt, amelyre korábban még nem volt példa. A mai nap jó példája annak, ha egy település vezetése, a település lakói, az országgyűlési képviselő, a megye és a Kormány összefog, akkor nagyszerű eredményeket lehet elérni. A beruházás két fontos intézményt köt össze: az óvodát és az iskolát – fogalmazott Németh Zoltán. A megyei önkormányzat elnöke megjegyezte: A támogatási összegből szemléletformáló kampányba is kezdenek, mert ráfér a népszerűsítés a kerékpározásra, ezenkívül meg kell tanítani a gyerekeket a biztonságos közlekedésre.
Molnár-Nagy Béla arról beszélt, hogy 2016 első felében adták be a TOP-os (Terület és településfejlesztési Operatív Program) pályázatot, melynek révén 51.206.850 Ft támogatásban részesült a település. A polgármester elárulta, hogy a tervek és a szakmai egyeztetések után bevonták a lakosságot is az egyeztetésekbe. A beruházásnak köszönhetően az óvoda és a faluközpont között biztonságosabb lett a gyalogos és kerékpáros közlekedés. Új járda is épült, továbbá szabályos buszmegálló-szigetet és új parkolót alakítottak ki az óvoda mellett és előtt, ezenkívül elkészült a település első kijelölt gyalogátkelőhelye. A beruházás összértéke 76.439.797 Ft, amelyből a támogatás 51 millió forint volt. A település önereje 25,232.847 Ft, tehát a teljes beruházás egyharmada.
Molnár-Nagy Béla elmondta, hogy a közeljövőben folytatódik a településközpont megújítása, ugyanis 54.493.845 Ft támogatásban részesült A környezetvédelmi infrastruktúra fejlesztés Rábapatona községben címmel beadott pályázatuk.
Rábapatona annyira közel, s oly távol is van Győrtől, hogy a nemrég épült M85-ösről kényelmesen, biztonságosan bejutnak a megyeszékhelyre, ugyanakkor nem szippantja be őket a nagyvárosi lét, és meg tudják őrizni nyugodt, vidéki életüket az itt letelepülők.
A diákokkal és a felnőtt dolgozókkal együtt idén ősszel közel ezren kezdték meg a tanulmányaikat, illetve a munkát a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában.
Nincs miért izgulni az elsősöknek, hiszen 2023 szeptemberétől a széchenyisek nagy családjához, összetartó közösséghez tartoznak valamennyien.
A Kapuvár Térségi Általános Iskolában a 2023/2024-es tanévtől számos változás lépett életbe: több ismeretlen arc, új pedagógusok, az azonos korosztályba tartozó gyerekek helycseréje miatt pedig sokuknak szokni kell az új környezetet.
Vendégjárás címmel tartott táncos-zenés délutánt a csornai Pánlika Táncegyüttes. Immár öt éve annak, hogy a pánlikások – a közönség nem kis örömére – vendég fellépőket hívnak Csornára, hogy közösen búcsúztassák a nyarat.
Egyik legősibb ünnepünk, a keresztény magyar állam alapításának alkalmából tartottak megemlékezést a Csornai Premontrei Rendház dísztermében.