Az alkotók, a tárlatlátogatók, valamint a művészetkedvelők ünnepe Csornán

Civil kezdeményezésre indult több mint húsz évvel ezelőtt a Magyar Festészet Napi megemlékezés, melyhez „Fényritmus” címmel csatlakozott először a Csornai Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola azzal a céllal, hogy erősödjenek a köztudatban a helyben elérhető képzőművészeti és zenei értékek.

Hetedik alkalommal tartották meg a Csornai Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola „Fényritmus” elnevezésű rendezvényét. Szent Lukács, vagyis a festők és a festészet patrónusának napján Biky Ottó köszöntötte a megjelenteket.
– A művészeti mozgalom azzal a céllal jött létre, hogy felhívja a magyar társadalom figyelmét a kortárs képzőművészet aktív alkotóinak munkájára, aktualitásaira és jelentőségére. A Magyar Festészet Napja remek alkalom arra, hogy minden kortárs magyar művész megmutathassa a szakma és a művészetkedvelők számára azt, hogy mit alkotott az elmúlt évben – fogalmazott az intézmény igazgatója, majd az idei kiállítókról beszélt.

Balogh-Tatai Renáta, Szilágyi Jéger Teréz és Pénzes-Tatai Ágnes képzőművész tanárok művei mellett Balics Eszter és Molnár Veronika is megmutatta alkotásait.

Balics Eszter a Széchenyi István Egyetem Design Campus hallgatója már az általános iskolai évek alatt is részt vett a Kerényi iskola foglalkozásain. Az intézmény elhivatott tanárainak segítségével dobogós helyezéseket ért el a rangos országos és megyei rajzversenyeken. Nem volt kérdés, hogy folytatja-e a képzőművészeti tevékenységet. Az évek során sokféle témát feldolgozott, de meghatározóvá vált számára az emberek személyiségének, a különböző karaktereknek a megragadása.
Eszter gimnáziumi évei alatt győri művészeti szakkörök aktív tagja lett, ahol megismerkedett a számítógépes grafika világával. Egyetemi tanulmányai során szeretné megtalálni saját, eredeti stílusát, melyben meg tudja mutatni önmagát és a benne zajló folyamatokat.

Molnár Veronika a Széchenyi István Egyetem harmadéves tervező grafikus hallgatója. Már kisiskolás korában beiratkozott a Kerényibe, ahova hetedikes koráig járt. Hálásan gondol vissza ezekre az évekre, mert a csornai intézményben olyan alapokat szerzett, melyeknek köszönhetően sikeresen felvételizett a győri egyetemre. A Magyar Festészet Napja alkalmából rendezett kiállításon túlnyomórészt személyes munkáit mutatta be, de vannak közöttük olyanok is, amelyeket egyetemi tanulmányihoz készített. Egyelőre valamennyi technika és stílus érdekes számára, ezért a lehető legtöbb mindenben szeretné kipróbálni magát.

Beküldés dátuma: 2024. 11. 04.

Kapcsolódó hírek

További hírek