Szívélyes fogadtatásban volt része a beledi „Ezüstfenyő” Nyugdíjas Egyesület tagjainak a burgenlandi Bildein településen. Az egynapos kirándulást az őrségi látogatás tette még teljesebbé.
A beledi „Ezüstfenyő” Nyugdíjas Egyesület tagjai nagyon jól érzik magukat a közös kirándulásokon. Három éve szervezték meg az első trianoni békediktátum évfordulójához kapcsolódó utazásukat. Ekkor még nem lépték át az országhatárt, és a Ság hegyi emlékműnél jártak, a következő évben pedig már Pozsonyba látogattak. Az idei úti cél Németújvár volt úgy, hogy közben útba ejtették az ausztriai Beled települést is.
2023. június 4-én felkerekedett a csapat és elindultak Bildein fele. Már a buszon ültek, amikor Tömböly Ildikó felhívta az ottani polgármestert, hogy megérdeklődje: Tudják-e fogadni őket a hivatalban? A belediek elmondták az osztrák városvezetőnek, ha erre nincs mód a rövid határidő miatt, az sem probléma, mert akkor magánútnak tekintik az egész kirándulást, és úgy nézik meg a történelmi látványosságokat.
Annak ellenére, hogy az osztrákok jóformán fel sem tudtak készülni az ötven fős magyar társaság hivatalos fogadására, nagy örömmel várták őket. Tömböly Ildikó megállapította: ha hónapokkal előbb kezdték volna szervezni az utazást, akkor sem sikerülhetett volna jobban. A 300 főnél is kisebb lélekszámú ausztriai Beleden a polgármester és a kultúrfelelős fogadta a magyar küldöttséget. – Olyan jó hangulatú találkozás volt, mintha száz éve ismernénk egymást. Először bemutatták a település történetét, majd elmentünk a kortörténeti múzeumba. Javasolom mindenkinek, hogy látogassa meg, mert csodás élményt nyújt az ott található helytörténeti gyűjtemény. A kiváló akusztikájú katolikus templomban elénekeltük a magyar himnuszt. A vendéglátók videóra vették a megható eseményt, és még akkor is kísértek bennünket, amikor már azt hittük, hogy nem érnek rá. A csapat ezután meglátogatta a környékre jellemző borospincéket is – mondta Tömböly Ildikó, hozzátéve: – A bildeniek szívesen visszalátogatnának Beledre és reméljük, találunk rá alkalmat.
Bildein után Güssingre, vagyis Németújvárra mentek tovább, ahol megtekintették a Batthyány-várkastélyt, majd visszafele útba ejtették az Őrséget is. Őriszentpéteren megnézték a legfontosabb helytörténeti látványosságokat
Az éltesebb korú emberek sokszor még a családjukkal sem mozdulnak ki szívesen – jegyezte meg az egyesület vezetője, majd így folytatta: Ezért is nagy felelősség az ötvenfős nyugdíjas csoporttal ilyen távolságra elutazni, ugyanakkor öröm látni, hogy mennyire feltöltődnek és milyen jól érzik magukat egy-egy ilyen program után.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.