A manuális tevékenység fejleszti az óvodások kézügyességét, a látást, ezen keresztül a megfigyelőképességet, továbbá a természetben talált tárgyak révén a gyerekek alaposabban megismerik környezetüket – vallják a téti óvoda dolgozói, akik évről évre érdekes foglalkozásokat szerveznek az intézmény kis „lakóinak”.
A téti óvodában figyelemmel kísérik az évszakok és ezzel együtt az időjárás változásait, ami a csoportszobákon is tükröződik. Az óvónők külön-külön is megvalósítják ötleteiket, így nagyon sokszínűek a termek, de a folyosókon is láthatóak az alkotásaik. Csécs Károlyné elmondta, hogy az intézményt főleg a gyermekrajzokkal díszítik, de kedvelt elfoglaltsága a kicsiknek a gyurmázás és az egyéb kézműves foglalkozás, amikor gyakorolják a ragasztás és a vágás műveleteit. Az óvodavezető szerint minél több dolgot próbáljanak ki a gyerekek, és majd idővel eldöntik, hogy melyik tetszik nekik leginkább.
Az óvodások legjobban annak örülnek, ha a természetből begyűjtött termésekkel, falevelekkel, olyan kisebb tárgyakkal, kavicsokkal, kövekkel foglalkozhatnak, amelyeket haza is vihetnek. A közös alkotás öröme után otthon dicséretet kapnak szép kis munkáikért.
Az óvodavezető megjegyezte: a kislányok és a kisfiúk az óvodában megtanulják, hogy óvni, védeni kell környezetüket.
A téti intézményben október hónapban „tökös” hetet tartottak, novemberben egy kedves állat, a liba kerül előtérbe, amikor az óvoda apraja-nagyja énekelve, verselve, a szülőkkel együtt felvonul az evangélikus templom elé. Nincs finomabb a szabadban elfogyasztott egyszerű ételnél, ezért boldogan kóstolgatják a libazsíros kenyeret. A téti óvodába mindig vidám Mikulások járnak – mesélte az óvodapedagógus, hozzátéve: idén decemberben is szeretettel várják a kedves ajándékosztó, piros ruhás, ősz szakállú bácsit.
Mivel a karácsony az esztendő legnagyobb ünnepe, az óvoda nem akar mindenáron a családok helyébe lépni, ezért inkább csak a készülődésben, a gyerekek környezetének díszítésében, kisebb ajándéktárgyak készítésében vállal szerepet. A téli szünet előtti utolsó napon tartják a közös óvodai karácsonyi programot, hogy a kicsik otthon, meghitt családi körben hangolódjanak a gyerekek a Jézuska várásra.
A lehetőségek és az igények közt nagyjából egyensúly van, mert a százötven férőhelyes téti óvoda ugyan lassan teljesen megtelik, de még öt gyermeket képesek fogadni. Az intézmény minden egyes termében két óvónő és egy dajka foglalkozik a csemetékkel, de szem előtt tartják azt is, hogy a túl magas csoportlétszám nem ideális a gyerekeknek, ezért igyekeznek huszonhatnál meghúzni a felső határt. Némileg más a helyzet a bölcsődében, mert ott a bővítés ellenére is hamarabb kialakul a sorban állás. 2016 szeptemberétől gyógypedagógus segíti a szakmai munkát, ezért a lemaradó, nagyobb odafigyelést igénylő gyermekeket sem kell utaztatni, mert helyben meg tudják oldani a fejlesztésüket
Beküldés dátuma: 2016. 11. 15.Interaktív gyermek-elsősegély oktatáson vettek részt a Csornai Napközi Otthonos Óvoda munkatársai március hónapban.
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.