Az iparszerű mezőgazdasági termelés nem kedvez a vadállománynak, de a legfeltűnőbb változás az énekesmadarak életmódjában figyelhető meg – mondta Molnár István. A természetfotós szerint egyre több madár keres magának élőhelyet a városi parkokban.
A beledi Molnár István természetfotós képeivel már szinte mindenki találkozott a Rábaközben, de nemcsak szűkebb hazájában, hanem az ország többi településén is népszerűsíti a tájegység színes növény- és állatvilágát vetített képes előadásaival. Megfordult már a megye számtalan iskolájában, nyugdíjasklubjában, ahol közvetlen környezetünk szépségeiről, a táj adottságairól és gazdag élővilágáról beszélt. A Csornai Nyugdíjas Akadémia 2024 őszi-téli ismeretterjesztő sorozatán „Az én Rábaközem” címmel tartott vetített képes bemutatót.
Az emberi beavatkozás és az egyre szélsőségesebb időjárás érezteti hatását a természeti környezetre. Molnár István szerint jó esetben még ma is megtalálhatóak a tájegységre jellemző emblematikus fajok, de érezhetően csökkent az egyedek száma. A Kisalföldre jellemző síkvidéken és a folyók mentén fellelhetőek a gyurgyalagok, a jégmadarak, a partifecskék. A háztáji állattartás megszűnésével, az élőhely szűkülésével látványosan csökkent a többi fecskefaj száma. Előfordulhat, hogy néhány éven belül teljesen eltűnik a környékről a füsti- és az eresz alatt költő molnárfecske.
A monokultúra és a vetésforgó kialakulása, a rejtőzködést biztosító fasorok hiánya miatt szabad szemmel is láthatóak a nagyobb vadak a földeken, a kisebb erdős területeken. Az őzek nappal is felbukkannak, de az éjszakai életet élő szarvasokkal és vaddisznókkal az emberek ritkábban találkoznak.
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
A szakképző iskola tanulóira három éven át figyeltek a tanárok, próbálták őket nevelni szüleikkel együtt.
Április 30-án, szerdán állították fel a város májusfáját a Kapuvári Lóbarátok Köre, valamint a Kapuvár - Gartai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével.
Immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Tuning- és veteránautó találkozó. Major András, Csorna város alpolgármestere nyitotta meg a rendezvényt, aki megköszönte Kiss Levente és Kiss Zoltán szervezők, valamint segítőik munkáját.
A Timaffy László Alapfokú Néptánciskola és a Pántlika Néptáncegyüttes minden évben táncos színpadi műsorral, zenekari koncerttel vagy kiállítással ünnepli meg a Tánc Világnapját.
Mi lenne, ha reggel nem autóba ülnél, hanem helyette gyalog indulnál el az iskolába, vagy akár kerékpárral, esetleg rollerrel érkeznél? Majdnem mindegy, csak mozogj minél többet! Ha gyűjtöd a „zöld” pontokat, nemcsak magaddal teszel jót, mert egészségesebb leszel, de az iskoládnak is segítesz, mert hasznos nyereménytárgyakhoz juttathatod a közösségedet.