Beled lakossága örömmel részt vesz minden olyan kezdeményezésben, amelynek eredményeként zöldebb, élhetőbb lesz a település – fogalmazott Major Jenő a fásítás programmal kapcsolatban. Ahol lehet, meghagyják a korábban ültetett növényzetet, mely jól illeszkedik az épített környezethez.
2020-ban nagyon hamar elfogyott az Országfásítási Program által kínált valamennyi lehetőség, de a beledi önkormányzat idén szerencsésebb volt: a városházától a Fényes vendéglőig húsz csodaszép fát telepítettek a Rákóczi utcában
A korábbi gömbakácok a közművek korszerűsítése miatt mentek tönkre, vagy kellett őket eltávolítani. A helyiek kedvelik a zöld növényzetet, ezért üresnek érezték a járda melletti területet.
Kapva kaptak az alkalmon: közepes vízigényű gömbszivarfát ültettek, mely magas törzsre oltott, lapos, félgömb alakú, ernyőre emlékeztető sűrű koronát nevel.
Major Jenő elmondta, hogy amint újabb lehetőség adódik, megint pályázni fognak, hiszen ingyen kapják a fákat, a városnak csak az ültetésről kell gondoskodnia. A faültetés közösségi programnak sem utolsó, hiszen a helyiek összefogásával valósult meg. A polgármester megköszönte a nyugdíjasok és a diákok közreműködését, akik hathatós segítséget nyújtottak a növények őszi telepítésében, továbbá felhívta a fiatalok figyelmét, hogy a fásítás elsősorban nekik szól, vagyis a jövő generációjának. Az idősebbek pedig azért örültek a kezdeményezésnek, mert az unokáik fogják élvezni az előnyeit.
A fák helyének megválasztása nagy körültekintést igényel a köztereken. A szűkebb utcákban nem lehet fákat ültetni a járda és az út mellett, azokon a szakaszokon pedig, ahol felújítást hajtottak végre, el kellett távolítani a nagyra nőtt, méretesebb növényzetet. Az újonnan elkészült járdák mentén nem tanácsos a faültetés, mert a növekvő fa gyökere előbb-utóbb károkat okozhat. Természetesen nem az a cél, hogy mindent lebetonozzanak, ezért a közeljövőben is szeretnének fákat ültetni az arra alkalmas területeken – fűzte hozzá a város vezetője.
Beküldés dátuma: 2021. 09. 29.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.