Aktuális televízió, újság, rádió és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem
Hallgasd a Rábaköz Rádiót online a weboldalunkon!
Hirdetés

Egyházközségi bál hetedik alkalommal

Hetedik alkalommal tartották meg a Katolikus Egyházközség családi bálját Csornán, a Csukás-iskola tornatermében. A kezdeményezés Németh László atyától származik, akinek ötlete időtálló, hiszen azóta minden esztendőben megrendezik a mulatságot. A szervezés java része az egyház képviselő-testületére hárul, de bárkihez fordulnak segítségért, mindig pozitív a válasz – mondta Herángli Ferenc elnök. Az idén 260 fő részvételével zajló impozáns táncos mulatság nyitóénekkel és köszöntővel kezdődött, de a programba beiktatták a játékot is: zsákbamacska és tombolasorsolás szórakoztatta a közönséget. Az egyházközség abból a célból indította el a báli forgatagot, hogy a hívek ne csak a templomban, hanem más alkalommal, kötetlenebb formában is találkozzanak egymással. Van olyan csornai család, amelynek három generációja is képviselteti magát a zenés-táncos találkozón.– Úgy tűnik, Csornán van igény erre a bálra, tehát amíg ekkora az érdeklődés, megtartjuk a rendezvényt – jegyezte meg  Herángli Ferenc.
Varga Balázs plébános nemrég került Csornára, ezért első alkalommal jelent meg az egyházközségi bálon, amelyet kulturált, igényes szórakozásnak nevezett. – A mai este jól szolgálja családjaink összetartozását, egymás alaposabb megismerését, a jó hangulatú beszélgetések által egymás erősítését, hogy talán mások példáját követve meg tudjuk oldani a hétköznapok gondjait – hangzott a köszöntőben. Az atya hozzátette: Szeretnénk, ha a plébánia közösségét minél több kiegyensúlyozott család alkotná.

Beküldés dátuma: 2011. 11. 30.

Kapcsolódó hírek

További hírek

Hirdetés