Dr. Egresiné dr. Kiss Mária 30 éves közszolgálati munkája elismeréseként idén nyáron megkapta a Csorna Szolgálatáért Díjat, aminél számára talán még többet ér a képviselő-testület egyhangú szavazata, valamint az, hogy felterjesztette a jegyző. Mielőtt a paragrafusok ismerője lett, az újságírás gondolatával kacérkodott, de végül a pécsi joghallgatók egyetemi előkészítő táborában kötött ki. Esetében családi indíttatásról szó sem lehetett, hiszen édesanyja egyenesen ellenezte pályaválasztását, mert a katedrán szerette volna látni lányát, de azért az édesapa jónak tartotta az ötletet.
Dr. Egresiné dr. Kiss Mária a kötelező gyakorlati idő letöltése után maradt a városi tanácsnál, ahol gyámügyesként indult szakmai karrierje. A város gyámhatósági teendőit egyedül látta el, mivel akkoriban még nem működött külön családsegítő és gyermekvédelmi központ. A rendszerváltáskor már a titkárságon dolgozott, melyet sokkal nyugodtabb helynek érzett az előbbinél. Az önkormányzati rendszer kiépítéséhez rengeteg kompromisszumra volt szükség, mert a tanácsokat felszámoló munka néha a vitát és az éjszakába nyúló ülésezéseket sem nélkülözte. Utólag visszatekintve örül annak, hogy részese lehetett ezeknek a történelmi változásokat előidéző folyamatoknak. 1991-ben az igazgatási osztály élére állt, és 2000-ben a gyesről visszatérő szakembert aljegyzőnek választották, amiből kifolyólag megbízatásainak köre még szélesebb lett.
Dr. Egresiné dr. Kiss Mária szerint akkor működik jól a hivatal, ha annak tevékenysége az ügyfeleknek fel sem tűnik, és az általa fontosnak tartott értékek megjelennek a képviselő-testület, valamint a városvezető munkájában is. A hivatali dolgozóknak az állampolgároktól kapott elismerés nagyon sokat ér, de ezért nekik sokat kell tenni. – Mi hatósági ügyeket intézünk, azaz jogokat és kötelezettségeket állapítunk meg, ebből pedig az következik, hogy nem mindenki elégedett a döntésünkkel. Fontos, hogy hitelesen adjunk tájékoztatást. Én mindig azt mondom a dolgozóknak, hogy a nemet is úgy kell tálalni, hogy azt is megköszönjék – fogalmazott a csornai aljegyző, akinek eredményes munkáját a városi díjjal szintén elismerték.
Beküldés dátuma: 2012. 09. 05.
-
Sopron vármegyei nemzetőr csákó a Csornai Múzeumban
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.
-
Sopron vármegyei nemzetőr csákó a Csornai Múzeumban
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.
-
Indul a bakterház - a beledi iskolások előadásában
Le a kalappal a gyerekek és felkészítőik előtt! A Beledi Általános Iskola színjátszói profi előadást mutattak be a Soproni Petőfi Színház színpadán.
-
Évente 36 ezer ember fordul meg a KSE telephelyén
Böcskör Zsolt szerint jól sikerült a KSE felnőtt focistáinak téli felkészülése, melynek eredményeit majd a bajnokság során kamatoztathatják.
-
XI. Kapuvári Böllérmáj és Gasztronómiai Fesztivál
Orbán József évtizedeken keresztül tökéletesítette a velős-hagymás sertésmáj receptjét. A kapuvári vendéglős addig-addig fejlesztette a helyiek kedvenc ételét, míg az bevonult Kapuvár gasztrotörténelmébe.
-
Március elején indul a megyei első osztályú bajnokság
Családi János abban bízik, hogy a CSSE felnőtt csapatának kezdeti lendülete a tavaszi bajnokság végéig megmarad.