A 63-as Számú Bessenyei György Cserkészcsapat tagjai idén Erdélyben táboroztak. Útközben megálltak a nagyváradi premontrei apátságnál is.
A Kolozsvár melletti Mócs községben lévő táborhelyet a romániai magyar cserkész szövetség bocsátotta a mieink rendelkezésére – tájékoztatta televíziónkat Szár Gyula Gergely cserkésztiszt. Megérkezésüket követően, még a sötétedés előtt sikerült felállítani sátraikat. Másnaptól aztán megkezdődött a környékkel való ismerkedés. Mócs község feltérképezése után a mezőség nevezetes városait is meglátogatták.
Linkecs Koppány először vett részt a cserkészek kirándulásán. A fiú úgy érzi, jó társaság gyűlt össze a táborban, ezért reméli, a következő években is részese lehet az élményeknek.
Burus Károly nyolc éve lépett be a cserkészek kötelékébe. Eddig minden esztendőben kihasználta a táborozási lehetőséget. Az acsalagi fiatalembernek idén Szék település tetszett a legjobban, ahol megtekinthette a helyi népviseletet. Ott tartózkodásukkor épp esküvő tartottak a faluban, ezért közvetlen közelről láthatták a násznép készülődését.
Szalai Bettinának a Tordai hasadék, valamint az asztmásoknak különösen ajánlott, több emelet mélységű sóbánya nyerte el leginkább a tetszését. A nagy meleg ellenére jól érezték magukat.
Cseresznyés Kitti érdekesnek találta a kolozsi sófürdőt, melynek egyik tavában korábban a búvárok 220 méternél sem érték el a meder alját. A víz sótartalma még a tengerét is meghaladja.
Szabó Annának az a nap volt a legemlékezetesebb, amikor erdélyi cserkésztársaikkal találkoztak. Napközben jobbnál jobb programokat szerveztek, este pedig közös imára és tábortűzre került sor.
Szili Gergő és Szili Orsi először utaztak el a cserkészekkel külföldi táborba. A tábortűz és a sófürdő maradandó élményt jelentett a testvérpárnak. A sátorban igyekeztek rendet tartani, hogy a szemlére minden elfogadható legyen.
Aki szeretne csatlakozni a Csornai Premontrei Prépostság által fenntartott csapathoz, többféle módon is felveheti a kapcsolatot a cserkészekkel: Az interneten, illetve a facebookon egyaránt megtalálhatóak. Szár Gyula Gergely acsalagi plébánosnál személyesen is lehet jelentkezni, illetve Farádon Eőry Cecília várja a fiatalokat. Ősztől visszaáll a megszokott rend, vagyis minden pénteken délután négy órától tartják a csornai összejöveteleket.
Ünnepi fények között búcsúztak a ballagó diákok Csornán
Meghitt hangulatban búcsúztak a végzős diákok Csornán, ahol idén is megrendezték a középfokú intézmények hagyományos, lampionos ballagását.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.