– A zenénken keresztül szeretnénk közelebb hozni az emberekhez a múltat, azon belül a népzenét, szebbé tenni saját és hallgatóságunk hétköznapjait, és tenni azért, hogy a citerazene fennmaradjon továbbra is – fogalmazta meg hitvallását a Szili Linkószer Zenekar, mely negyedik alkalommal tartotta meg a Rábaközi Citerás Találkozót a rábaközi településen.
A Szili Linkószer Zenekar fiatalabb tagjai is részt vettek a Nemzeti Művelődési Intézet „ 135+1= A jövő zenéje” elnevezésű közösségfejlesztő programján, melynek célja a Kodály Zoltán szellemiségéhez kötődő projektötletek megvalósítása. A „Legyen a zene mindenkié” jelmondatból ihletet merítő Szili Linkószer Zenekar a település tavaszváró rendezvényén mutatta be először a „Népdalcsokor Kodály Zoltán gyűjtéséből citerára” című előadását, melynek felkészítője Tarcsai Veronika.
– Örvendetes, hogy évről évre nő a részt vevő zenekarok és fellépők száma. Egy ilyen rendezvény összehozza a népzene iránt érdeklődőket, és zeneszerető közösséget épít – mondta köszöntőjében Perlaki Sándor. Szil alpolgármestere hozzáfűzte: A program arról is szól, hogy a zenekarok megismerik egymás munkáját, a közönség pedig találkozhat a távolabbi települések kultúrájával, hagyományaival.
Gyopáros Alpár kb. húsz esztendeje hallott először élőben citerazenét, amikor a Rábaközbe költözött. Korábban alig ismerte a hangszert, de a Linkószer révén egyre gyakrabban találkozott a különleges hangzásvilággal. A rendezvény fővédnöke köszönetet mondott mindazért a sok-sok szórakoztató pillanatért, amelyet falunapokon és egyéb rendezvényeken a települések lakosságával közösen élt át. Az országgyűlési képviselő nagyra értékeli a hagyományaink megőrzéséért és továbbhagyományozásáért folytatott munkát.
A citerás találkozón részt vettek: a Vadrózsa Citerazenekar (Ősi), a Rábamenti Citerazenekar (Kenyeri) , a Répcementi Citerazenekar (Gyóró), a Bogyoszlói Dalkör, a Sarló 82 Citerazenekar (Felvidék-Nyárasd), a szili általános iskola néptáncosai, az Abdai Nyugdíjas Dalárda, a Vági Rábakör, a Fehér Akác Nyugdíjas Klub Dalköre és Citerazenekara (Csikvánd), valamint Tarcsai Veronika népdalénekes. A rendezvény ideje alatt kézműves kiállítók és kreatív játszóház várta az érdeklődőket.
Tavasztündérek, pillangók és hercegnők lepték el a beledi óvoda folyosóját a farsangi időszakban, ezenkívül kommandósok és különböző mesehősök népesítették be a csoportszobákat.
A fiatalabb nemzedékek feladata, hogy az időseknek olyan életkörülményeket biztosítsanak, melyek lehetővé teszik számukra az öregkorhoz méltó derűs életet, és nem csupán az idősek napján, hanem az év minden napján, mert megérdemlik azt a törődést, ami jár nekik.
Eőry Jenő szerint a sportolóknak tudomásul kell venniük, hogy az emberi szervezet olyan, mint egy precízen felépített szerkezet, amit nem lehet átverni.
Fennállásának 65. évfordulója alkalmából idén nyáron jubileumi kórustalálkozót szervezett a Csornai Bárdos Kórus.
Kapuvár nagy napjának nevezte a korabeli országos sajtó az 1924. augusztus 15-én felavatott világháborús emlékmű leleplezését.
Pappné Kovács Piroska negyven évvel ezelőtt megszeppent gyerekekkel találkozott minden év szeptemberében, és ehhez képest ma sokkal öntudatosabb, bátrabbak és nyitottabbak a nebulók.