A beledi általános iskola idén is indult az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett „Határtalanul!” pályázaton. A hetedikesek
tanulmányi kirándulása magyarlakta területekre irányult.
A magyar történelmi és kulturális kincsek nyomában Horvátországban című program keretében huszonnyolc beledi és kilenc mihályi tanuló négy napot töltött a szomszédos országban.
– Csodálatos út volt, nagyon sok gyermek most látta először a tengert – mondta Zsiray Dénesné, aki már járt Horvátországban, de Fiuméban és Abbáziában még nem. A pedagógus szerint legközelebb is meg kell pályázni ezt a lehetőséget, mert a tanulók közül sokan nem jutottak volna el ezekre a csodálatos helyekre. A belediek horvátországi magyar gyerekekkel találkoztak és ellátogattak egy magyar iskolába is. A nyilatkozó tanítónő az egész útból Abbáziát emelte ki, mely szerinte nem véletlenül volt egykori magyar hírességeink kedvelt üdülőhelye is.
Bendekovics Máté korábban a Vir szigeten nyaralt szüleivel. A hetedikes fiúnak a történelmi helyszíneken kívül maga a tenger tetszett leginkább. A víz kicsit hideg volt, de mégis más élményt nyújt, mint hazai tavaink. Kiskőszegen megnézték a partizán emlékművet, ahonnét nagyon szép kilátás nyílt a Dunára. Tettek egy sétát a Kopácsi-rét Természetvédelmi Parkban, ahol fapallókon keltek át a mocsaras terület felett. Impozáns látványt nyújtott Eszék vára, ahonnét rápillantottak a Drávára.
Eőry Eszter először járt Horvátországban. A második napon Csúzán ébredtek, ahonnét elindultak Laskóra, a helyi általános magyar–horvát iskolába. A diákok a két nyelven kívül angol és német közül választhatnak, középiskolában pedig mind a négy nyelvvel foglalkoznak. Zágrábba jó három órás utazással értek oda, ahol bementek a Szent László által alapított gótikus székesegyházba. A fiatalok az egyórás kimenőt is hasznosan töltötték, így ez idő alatt is sok szépet láttak. Rijekát másnap két és fél órás utazással érték el, a fiumei kikötőhöz pedig gyalogosan érkeztek.
Barabás Laura első ízben utazott Horvátországba. A hetedikes lány elmesélte, hogy negyedik nap megkoszorúzták a Zrínyi emlékére felállított obeliszk másolatát Felsőzrínyifalván. A csáktornyai várudvaron viszont az eredeti emlékoszlopnál tisztelegtek. A horvát–szlovén határon átjutva a magyarlakta Lendvára utaztak, ahol szintén felmentek a várba. A Szentháromság kápolnában a legendás Hadik Mihály múmiáját tekintették meg. Laura hazaérkezvén a tengerpartól beszélt szüleinek a leglelkesebben, hiszen az Adria kékségénél jobban semmi sem nyűgözte le.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.