A kapuvári születésű
Kiss Szabó Viktória praktikus okok miatt járt a Pátzay Pál Általános Iskolába, mert így könnyen elérte a zeneiskolát. Hat esztendőn át Bella Gáborné egyengette a fiatal útját. A helyi gimnáziummal párhuzamosan az eisenstadti Joseph Haydn Konzervatóriumban tanulta a zenei tárgyakat. A kapuvári lány ütőtanára révén került Ausztriába, ahol oktatójával kölcsönösen gyakorolták a nyelvet: egyikük a magyart, másikuk pedig a németet, de természetesen a zongorán volt a fő hangsúly. Az oda-vissza ingázás és az órai ütközések
miatt Viktória magántanulóként fejezte be a középiskola harmadik-negyedik évfolyamát. A magyar diák Burgenlandban szerezte meg alapdiplomáját, ami után elvégezte a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemet. A magyar főváros úgy jött a képbe, hogy amikor meghallgatást kért a soproni mesterkurzusokat tartó Bogányi Gergely zongoraművésztől, ő rögtön a legrangosabb hazai intézménybe irányította. A ígéretes tehetség Szokolay Balázzsal készült a felvételire, és 2007-ben bejutott a zeneművészeti egyetemre. A neves professzorok részvételével tartott rendszeres vizsgákat mára megszokta, mert az eisentadtinál sokkal szigorúbbak a magyarországi feltételek. A művészjelölt kedvence Bach és Brahms, de a megmérettetéseken minden stílust be kellett mutatnia a barokk klasszikusoktól kezdve a 20.századi zenéig, beleértve a kortárs darabokat is.
Viki nem olyan módon éli egyetemi éveit, mint amilyen kép kialakult a legtöbb fiatalról. A klasszikus hangszeren tanulók inkább kihagyják a nagyobb bulikat, és főleg a rokon lelkekkel tartják a kapcsolatot, de már a nép- és dzsesszzenészek is szabadabban fogják fel a dolgokat.
A diplomakoncertjéhez közeledő Kiss Szabó Viktória tervei közt szerepel, hogy a Dvořák műveit tanuló, hegedűből, csellóból és zongorából álló trió tagjaként mutatkozzon be az itthoni zenekedvelők előtt. A művészjelölt nem aprózza el az éveket, hiszen párhuzamosan két mesterszakot végez: bachelor (régen a főiskolai szintnek felelt meg)képzését tanári, valamint művész végzettséggel egészíti ki. Ami a magánéletét illeti – mert Vikinek azért erre is jut ideje –, a végzős egyetemista elmondta: a kapuvári Kiss Zsolt orgonaművésszel való megismerkedését szintén a zenének köszönheti. A férj a pannonhalmi bencés gimnáziumban, valamint a szombathelyi konzervatóriumban tanít. A családalapítás egyelőre várat magára, hiszen sok a tisztázatlan kérdés, de a kapuvári letelepedés sincs teljesen kizárva. A helyi közönség remélhetőleg ettől függetlenül is részesülhet a pár közös orgona- és zongorakoncertjében. Ők készen állnak az örömteli feladatra.
Beküldés dátuma: 2012. 02. 08.
-
Beszámoló a CSSE 2024. évi működéséről
Jó évet zárt a Csornai Sportegyesület 2024-ben, mert az elmúlt évekhez hasonlóan nemcsak megőrizték, hanem egyes sportágakban még növelték is a sportolók létszámát.
-
Beszámoló a CSSE 2024. évi működéséről
Jó évet zárt a Csornai Sportegyesület 2024-ben, mert az elmúlt évekhez hasonlóan nemcsak megőrizték, hanem egyes sportágakban még növelték is a sportolók létszámát.
-
A néptánc jó hatással van a tanulásra és a gyerekek személyiségére
A kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpontban nemcsak hagyományos tanrendű, hanem iskolaotthonos művészeti osztály is indul a Dr.
-
Szeretet áradt a gyermekek lelkéből, amikor az alkotásokat elkészítették
Nem tudni kell, hanem érezni, hogy mi a valódi művészet – fogalmazott Biky Ottó a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola képzőművész növendékinek műveiből összeállított tavaly év végi tárlatmegnyitón.
-
Berges diákok görögországi élménybeszámolója
A kapuvári Berg iskola pék-cukrász, kereskedelmi értékesítő és festő-mázoló-tapétázó szakra járó diákjai vettek részt a legutóbbi görögországi tanulmányúton.
-
Bakterek generációi közel száz esztendőn keresztül használták a Csornai Múzeumban őrzött alabárdot
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi percek című sorozatában legutóbb egy különleges tárgyat mutatott be a nézőknek a Csornai Múzeum munkatársa.