Az énektanár sokat tehet azért, hogy a fiatalabb nemzedék a zenén, a dalon keresztül boldogító örömforrásra leljen. A gyermekek színpadi előadása, muzsikája nem más, mint életigenlés. A megszívlelendő gondolatok Horváth Krisztina „...összeillik a szőke a barnával...” című csornai lemezbemutató koncertjén hangoztak el.
A zenét, mint az élet alapvető örömforrását mindenkinek érdemes felfedeznie, átélnie, s az énektanár óriási szerepe, sőt felelőssége, hogy a gyermek minél korábban eljusson eddig a nagyszerű felismerésig. Kodály Zoltán és Horváth Krisztina nem azonos évszázadban születtek, mégis úgy tűnhet, mintha a magyar zenetudós néhány gondolatát egyenesen a zenetanárral kapcsolatban fogalmazta volna meg. Széles Sándor nyitóbeszédében azt ajánlotta a fiataloknak, hogy zárják a szívükbe Kodály örökké ható eszméit, mert segít megérteni, átérezni a ma emberét körülvevő hatásokat.
A jó tanárnak, a kiváló nevelőnek a munkája egy életen át meghatározó lesz a tanítványok számára – fogalmazott a kormánymegbízott. Horváth Krisztina az a tanár, aki képes a jót átadni mindannyiunknak.
Aki már gyermekként megtanulja értékelni az igaz dolgokat, későbbi életében is nagy eséllyel elkerülik a hamis igézetek. A nemzethez tartozás érzését már egészen kicsi korban elültetik a lelkünkbe az egyszerű népi játékok, szólások, hanglejtések, hazai szólamok. A magyar dallamkincs a lelki élet építőanyaga, melynek megszerzésében a zenetanár lehet a gyermekek segítségére.
A könyv- és lemezbemutató koncerten közreműködtek Csikvánd, Fertőszentmiklós, Gyarmat, Kunsziget, Lébény, Mórichida, Mosonszentmiklós, Nagycenk, Rábacsécsény, Sopronkövesd települések népdalkörei, népzenei együttesei.
2015. november 16-án megkezdődnek a földárverések Győr-Moson-Sopron Megyében. A 3 hektárt meghaladó földrészek aukciójáról Széles Sándor kormánymegbízott tájékoztatta a Rábaközi Televízió nézőit.
A tavalyi közmeghallgatáson a továbbiakban is a felújításokról, fejlesztésekről, tervekről beszélt a polgármester.
2025 januárjában gyönyörű, igényesen felújított épület fogadta a kapuvári, Arany János utcai óvodába visszatérő gyerekeket.
Major Jenő a tavalyi közmeghallgatáson elmondta, hogy a 2024-es évre tervezett beruházások többsége rendben van, ez azt jelenti, hogy egy része megvalósult, a másik részére pedig már megkötötték a szerződéseket, illetve a továbbiak még tervezés alatt vannak.
– Éljük át azt az örömet, amit a népi kultúra adhat. A népzene és a néptánc ma már nem ösztönösen hagyományozódik tovább, mint régen, hanem tudatosan, értékcentrikusan adjuk át a következő nemzedéknek – mondta Kiss Márton pántlikás néptáncos az együttes idei első, újévköszöntő rendezvényén.
A kapuvári Király-tó Óvoda és Bölcsőde kinevezett vezetője elődjéhez hasonlóan szeretné folytatni az intézményre jellemző magas szintű szakmai munkát.