Fodor József az elmúlt negyedszázad során a falu szolgájának érezte magát, és a következő választásokig szeretne továbbra is a helyiekért dolgozni.
A magyar önkormányzatok, valamint a települési önkormányzatok szövetsége egyformán megemlékezett a negyedszázados évfordulóról. Az elmúlt huszonöt esztendőt sokféleképpen lehet értékelni, melyek közül kiemelkedő a falu közösségének véleménye
Fodor József viszonylag nehezen szánta rá magát, hogy induljon a polgármesteri székért, de tisztelettel elvállalta a megbízatást, amikor többen megkérték rá a faluban.
– Az emberekkel igyekeztem jó kapcsolatot tartani, és ugyanígy a civil szervezetekkel, valamint az egyházzal. A képviselő-testületi tagokkal mindig közösen próbáltunk előrelépni, illetve megoldani azokat a feladatokat, amelyekre a falu érdekében szükség volt.
Az elődök is arra törekedtek, hogy fejlődjön Osli, ezért amikor Fodor József elfoglalta hivatalát, a település már rendelkezett vezetékes ivóvízzel. Az infrastruktúra fejlesztéssel egy időben tűntek el az egykori földes, sáros utak. A járdaépítésen kívül nagy volumenű beruházás volt a szennyvízelvezetés kiépítése. Rendbe hozták a templom környékét, a temetőt, a kultúrházat, átalakíttatták sokfunkciós épületté, ahol helyet kapott a tornaterem, mögötte pedig a közösségi tér. Az önkormányzatnak nincs olyan épülete, mely az elmúlt huszonöt év során legalább egyszer ne lett volna felújítva.
A közel 900 lelket számláló Osli az iparűzési adóból nem számíthat jelentős bevételre, ezért a pályázati lehetőségekre helyezték a hangsúlyt. A civil szervezeteket amennyire lehetett, bevonták a közösségi munkába. Ausztria közelsége olyan szempontból előny, hogy sokan átjárnak dolgozni.
– Tudom, hogy az lenne a jó, ha az emberek itthon tudnák megkeresni a pénzt, de az adódó lehetőségeket ki kell használni – jegyezte meg a falu vezetője. Ha jobban keresnek az emberek, mindjárt igényesebbek is, ami javítja az általános szemléletet.
Fodor József több mint húsz évvel ezelőtti kezdeti bizonytalansága rég a múlté, hisz folyamatosan érzi az emberek támogatását. Végérvényesen majd akkor dönt a folytatásról, ha lejár mostani mandátuma.
– Úgy érzem, ha ez a négy év letelik, akkor nekem ezzel befejeződik, mert a korban is ott vagyok. Szeretnék több időt tölteni hét unokámmal, de a falu dolgaitól nem akarok elszakadni teljesen. Hozzátette: A változást hamarabb észreveszik azok, akik nem itt élnek, csak hazalátogatnak, de a fejlődés egyértelmű.
Mivel az elmúlt években sok beruházás volt Beleden, a helyieknek már nagy rutinja van abban, hogy egy-egy épület komplett felújításának ideje alatt is működtessék az adott intézményt.
A diákokkal és a felnőtt dolgozókkal együtt idén ősszel közel ezren kezdték meg a tanulmányaikat, illetve a munkát a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában.
Nincs miért izgulni az elsősöknek, hiszen 2023 szeptemberétől a széchenyisek nagy családjához, összetartó közösséghez tartoznak valamennyien.
A Kapuvár Térségi Általános Iskolában a 2023/2024-es tanévtől számos változás lépett életbe: több ismeretlen arc, új pedagógusok, az azonos korosztályba tartozó gyerekek helycseréje miatt pedig sokuknak szokni kell az új környezetet.
Vendégjárás címmel tartott táncos-zenés délutánt a csornai Pánlika Táncegyüttes. Immár öt éve annak, hogy a pánlikások – a közönség nem kis örömére – vendég fellépőket hívnak Csornára, hogy közösen búcsúztassák a nyarat.
Egyik legősibb ünnepünk, a keresztény magyar állam alapításának alkalmából tartottak megemlékezést a Csornai Premontrei Rendház dísztermében.