Aktuális televízió, újság, rádió és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem
Hallgasd a Rábaköz Rádiót online a weboldalunkon!
Hirdetés

Jelzésértékű a hívő közösségek együttélése

Varga Balázs, a csornai Jézus szíve templom plébánosa azt kívánta az idei egyházközségi bál résztvevőnek, hogy az este a közösség gazdagítását szolgálja, ugyanakkor kellemes kikapcsolódásban legyen része mindenkinek.

– A mai elhidegült, túlzottan is az egyén elsőségét kiemelő világban fontos, hogy megéljük a közösséghez tartozás érzését – hangsúlyozta Varga Balázs plébános. A 2016. évi csornai egyházközségi bál jelmondata Szent Pál apostol Korintusiakhoz írt levelének egy része: „(...) testvérek, örüljetek, tökéletesedjetek, buzdítsátok egymást, éljetek egyetértésben és békében!”. Az idézett sorok a plébános szerint azt fejezik ki, hogy Istennek tetsző a szereteten alapuló közösség.
– Ma, amikor lépten-nyomon az önzés, a széthúzás és a gyűlölködés telepszik rá közösségeinkre, akkor jelzésértékű szerepe van annak, ha mi hívő egyetértésben, békében tudunk élni egymással, elfogadva a másik különbözőségét – fogalmazott Varga Balázs.

Beküldés dátuma: 2016. 11. 22.

Kapcsolódó hírek

További hírek