Aktuális televízió, újság és internetes hirdetési ajánlatunk Megnézem
Hirdetés

Jelzésértékű a hívő közösségek együttélése

Varga Balázs, a csornai Jézus szíve templom plébánosa azt kívánta az idei egyházközségi bál résztvevőnek, hogy az este a közösség gazdagítását szolgálja, ugyanakkor kellemes kikapcsolódásban legyen része mindenkinek.

– A mai elhidegült, túlzottan is az egyén elsőségét kiemelő világban fontos, hogy megéljük a közösséghez tartozás érzését – hangsúlyozta Varga Balázs plébános. A 2016. évi csornai egyházközségi bál jelmondata Szent Pál apostol Korintusiakhoz írt levelének egy része: „(...) testvérek, örüljetek, tökéletesedjetek, buzdítsátok egymást, éljetek egyetértésben és békében!”. Az idézett sorok a plébános szerint azt fejezik ki, hogy Istennek tetsző a szereteten alapuló közösség.
– Ma, amikor lépten-nyomon az önzés, a széthúzás és a gyűlölködés telepszik rá közösségeinkre, akkor jelzésértékű szerepe van annak, ha mi hívő egyetértésben, békében tudunk élni egymással, elfogadva a másik különbözőségét – fogalmazott Varga Balázs.

Beküldés dátuma: 2016. 11. 22.

Kapcsolódó hírek

 • Nyílt szűrési és Egészségmegőrző nap Csornán

  Dr. Winiczai Zoltán szerint számtalan előnye van a lakossági szűrésnek, és aki részt vesz rajta, ezeket nagyon jól ismeri, de az sem elhanyagolható tény, hogy a jelentkezők bekerülnek abba a rendszerbe, mely alapján könnyebben beazonosítható lesz egy-egy betegségük a későbbiekben.

További hírek

 • Nyílt szűrési és Egészségmegőrző nap Csornán

  Dr. Winiczai Zoltán szerint számtalan előnye van a lakossági szűrésnek, és aki részt vesz rajta, ezeket nagyon jól ismeri, de az sem elhanyagolható tény, hogy a jelentkezők bekerülnek abba a rendszerbe, mely alapján könnyebben beazonosítható lesz egy-egy betegségük a későbbiekben.

 • Bemutatkozott a beledi 1/a osztály

  Csóka Tibor Józsefné fiús anyukaként cseppet sem bánja, hogy többségben vannak az osztályában az erősebbik nem képviselői.

 • Az ausztriai Beleden jártak a belediek

  Szívélyes fogadtatásban volt része a beledi „Ezüstfenyő” Nyugdíjas Egyesület tagjainak a burgenlandi Bildein településen.

 • Mosolyvár Bölcsőde nyílt Csornán

  Csorna Város Önkormányzata közel 700 millió Ft vissza nem térítendő Európai Uniós és kormányzati támogatást nyert a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretében.

 • Az iskola a gyerekekért van, és az ő érdekeiket, fejlődésüket kell szolgálni

  A diákokkal és a felnőtt dolgozókkal együtt idén ősszel közel ezren kezdték meg a tanulmányaikat, illetve a munkát a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvodában.

Hirdetés
DANUBIUS play