Az élet összes területén ott vannak a gyógynövények, legfeljebb nem tudunk a jelenlétükről. Az orvostudomány is előszeretettel alkalmazza a természetben rejlő erőket.
Turi Tímea a természetgyógyászat témakörén belül több alternatív módszert is megismert. A segítségért hozzá fordulóktól aktív közreműködést vár el, miközben az egyén felfedezi saját erősségeit és korlátait. Ehhez hasonló tanácsokkal térhetett haza, aki részt vett a kónyi Faluházi esték aktuális rendezvényén, melyre Csikai Ferenc, a Kónyi Integrált Közösségi Szolgáltató Tér vezetője hívta meg a győri előadót.
Minden természetgyógyászati ág ugyanazt a célt szolgálja: az egészségi állapot helyreállítását. A szakemberek ötleteket adnak arra vonatkozóan, hogy miként javíthatunk közérzetünkön, illetve mit tehetnek a harmonikus emberi kapcsolataink kialakítása érdekében – hangsúlyozta a szakvizsga előtt álló gyakorlott természetgyógyász, aki mindenekelőtt az általa is képviselt szemlélemódra hívta fel a figyelmet, mely nagyon szerteágazó. Jellemző, hogy a régi ősi népi gyógyászat alapjait ültetik át a mai gyakorlatba, mely annyiban tér el a modern kori európai felfogástól, hogy sok mindent átemel a keleti hagyományokból is. A keleti gyógyászattal foglalkozók nagyon jól tudják, hogy a természetben rejlő őserők, a föld, a víz, vagyis az elemek milyen hatással vannak az emberekre. A bolygók kölcsönös egymásrahatása szintén az egészség szolgálatába állítható.
A gyógynövények alkalmazása földrészünkön is legalább ötezer éves múlttal rendelkezik, ezért főzetek, forrázatok, tinktúrák, balzsamok formájában alkalmazták külsőleg és belsőleg.
Turi Tímea szerint már az is nagy előrelépés, ha a laikusok meghallgatják a természetgyógyászok előadását, ami által újfajta szemléletmóddal szembesülnek. A betegeknek adott a lehetőség: a hagyományos orvoslás mellett alternatív módszereket is választhatunk. Az előadások mellett hasznosak a gyógynövényes túrák, mert a természettel való közelebbi kapcsolat sok mindenre ráébreszti az embereket. Aki az átlagosnál is stresszesebb életet él, a természetgyógyásztól első körben tanácsokra számíthat, mert már a segítő vagy hátráltató tényezők ismeretével is sokkal könnyebbé válhat a mindennpi problémák kezelése. Nem árt tudatosítani: felelősek vagyunk azért, hogy mennyire boldog vagy harmonikus az életünk.
Beküldés dátuma: 2016. 02. 23.2024 januárjában lezárult a Kapuvár és Garta egyesítésének 100. évfordulója, Garta alapításának 360.
– Legyetek becsületesek, tanuljatok és mindig segítsetek társaitoknak, mindenkinek, akinek szüksége van rá – mondta a csornai széchenyiseknek Széchenyi Sándor.
Nagy valószínűséggel nem az egyházak, sem a benne munkálkodó lelkészek fogják megoldani a világban zajló kibékíthetetlen ellentéteket, háborúkat, de az ő felelősségük, hogy az emberek megleljék a hit általi stabilitást a kis közösségekben.
A nemzet reményeit táplálta az Aradon kivégzett tizenhárom magyar honvédtiszt hősiessége. A magyar zászló alatt, az utolsó pillanatig vállvetve küzdöttek és áldozták életüket nemzetünk szabadságáért.
A fiatalabb nemzedékek feladata, hogy az időseknek olyan életkörülményeket biztosítsanak, melyek lehetővé teszik számukra az öregkorhoz méltó derűs életet, és nem csupán az idősek napján, hanem az év minden napján, mert megérdemlik azt a törődést, ami jár nekik.
Eőry Jenő szerint a sportolóknak tudomásul kell venniük, hogy az emberi szervezet olyan, mint egy precízen felépített szerkezet, amit nem lehet átverni.