A közös önkormányzással mindenki jól jár: Beled szívesen vállalja a térségi központi szerepet, a kisebb települések pedig elintézettnek tekinthetik ügyeiket.
A soproni járáshoz tartozott Répceszemere több mint egy esztendeje jelezte csatlakozási szándékát a beledi körjegyzőséghez, s tavaly óta a hat települést magában foglaló Beledi Közös Önkormányzati Hivatal részeként működik. Tompáné Balogh Mária közel tíz éve ismeri a tőlük tizenöt kilométerre lévő Répceszemere elöljáróját.
– Radics László szintén aktív polgármester, aki hozzám hasonlóan első kézből szereti megszerezni az információt, ezért nagyon sok konferencián és ünnepségen vettünk részt közösen – fogalmazott Beled vezetője, aki szerint az utolsóként említett események szintén fontosak, mert a beszélgetések során gyümölcsöző kapcsolatokra lehet szert tenni. Kezdetben környezet- és természetvédelmi témákban váltottak szót egymással, később pedig egyre több kérdéskör merült fel közöttük.
Répceszemere külön kérése volt a belediekhez, hogy náluk is elérhető legyen az ügyintéző minden nap. Tompáné Balogh Mária megjegyezte: a Vas megye határán elhelyezkedő község óhaja teljesült, s ehhez képest még többet is adtak, mert térségi menedzsert foglalkoztatnak, aki csak Répceszemere és Dénesfa pályázataival foglalkozik, ezenkívül a művelődésszervezői feladatokat is ellátja. Dr. Gál László jegyző hetente meglátogatja a répceszemereieket, hogy közvetlenül segítse az ottani önkormányzatot munkájával.
Beled a kapuvári járáshoz tartozik. A közigazgatási területi egység székhelyén sok feladatot megoldanak szakemberek, keddi napokon pedig Beledben fogadják az ügyfeleket. Tompáné Balogh Mária kijelentette: Tudnia kell minden településnek, hogy hol a helye. A tízezer fős város nagyobb súllyal vesz részt a közigazgatásban, mint a három- vagy ötezres. Beled hamarosan okmányirodai kirendeltséggel bővül.
Répceszemere jószomszédi viszonyra törekszik. Radics László polgármester Beled, Dénesfa, Vásárosfalu és Edve vezetését jó csapatnak tartotta, ezért ezt a „formációt” választotta. Répceszemere polgármestere az egyesületek együttműködése révén, időközben a rábakecölieket is megismerte. Radics László elégedett a közös önkormányzati hivatal működésével, de kooperációjukat nem pusztán anyagi és érdektársulásnak tekinti, ezért kibontakozó kulturális kapcsolataikat is nagyra értékeli. A települések a közös pontok megtalálása után könnyebben érvényesítik gazdasági céljaikat is.
– Nekünk azt kell keresni, hogy mi az, amiben egymást tudjuk segíteni, s nem azt, amivel hátráltatjuk a másikat – hangzott az interjúban.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.