Ahol egész kenyér kerül az asztalra, az a család biztosan megdolgozott érte – tartja a magyar szokásrend. – Adja Isten, hogy a jövőben is hasonló módon összefogjunk – mondta Németh Gergely a „Sok millió búzaszem - Egy nemzet” elnevezésű megyei búzagyűjtő napon.
Öt évvel ezelőtt pécsi kezdeményezésre indult a Magyarok Kenyere program hazánkban, mely a nemzet összefogását jelképezi. Az összeadott búzából őrlés után elkészül a kenyér, amit augusztus 20-a után juttattak el a rászorulókhoz.
– Böjte Ferenc által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítványt és a segítőházakat is lehet támogatni – mondta Simon Róbert Balázs. Eljut az adomány a Kárpát medencei Nagydobrony településre, a református egyházak által fenntartott intézményekbe. Ha van igazán rászoruló része a Nemzet-testnek, akkor az Kárpátalja, az ott élő magyarság. Az országgyűlési képviselő megköszönte a magánszemélyeknek, a gazdálkodóknak és a termelőknek a felajánlásokat. – Éljenek a magyar gazdák, és legyen jó termés ebben az esztendőben is.
A csornai Csukás Zoltán Mezőgazdasági Szakközépiskola másodszor adott otthont a Magyar Kenyere helyi rendezvényének. Évről évre egyre több gazda, illetve vállalkozó csatlakozik a felhíváshoz, ennek megfelelően a begyűjtött búza mennyisége is növekszik – jegyezte meg Perlaki Sándor. Az oktatásban az utóbbi időszakban egyre gyakrabban hallani a „jó gyakorlat” fogalmát, mely innovatív módszert, cselekvést és eszközhasználatot jelent. Az iskolaigazgató szerint a karitatív tevékenység is lehet olyan „jó gyakorlat”, amelyet érdemes átadni. – Az oktató-nevelő munka egyik formája a példamutatás. A felajánlást tett gazdálkodók példát mutatnak gyermekeiknek, társaiknak és tanulóinknak.
A tavalyi évet megduplázva, az idén összegyűjtött búza meghaladja a tíz tonnát. Nagyon szépen köszönöm a kis és közepes termelőknek, a nagyvállalkozóknak, valamint a feldolgozóknak a felajánlásokat. Cselekedetükkel nemzeti összefogásról tesznek tanúbizonyságot – fogalmazott Németh Gergely, az agárgazdasági kamara megyei elnöke. – Ezzel nem lesz az vége akciónknak, hisz Árpád-házi Szent Erzsébet napján, novemberben a megmaradt lisztet szintén szeretnénk szétosztani megyénk rászorulóinak.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.
Varga László, a CSSE szakmai igazgatója szerint az utánpótlás korosztállyal foglalkozó szakemberek fő feladata a nevelés és a sportág megszerettetése kell, hogy legyen.
Az elmúlt szombaton végzős diákok járták végig a feldíszített iskolaépületet, majd átadták az intézmény zászlaját a hetedikeseknek.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.