Egy méretében is tejedelmes, díszes lakodalmas tál lett a hónap műtárgya Kapuvári Múzeumban.
A múzeum kerámiagyűjteményébe nemcsak a történelmi Sopron vármegyéből, a sárvári és a döri fazekas központokból kerültek ide a különféle tárgyi emlékek, hanem távolabbi helyekről is érkeztek különböző portékák – mesélte Erdősné Varga Izabella. A Kapuvári Múzeum tárlatvezetője elmondta, hogy a vásározó edénykereskedők révén Győrből, Bajáról vagy akár Mezőtúrról is érkeztek a térségünkbe érdekes, korabeli tárgyak, használati eszközök.
Alföldi és feltehetően mezőtúri műhelyből került ki a Kapuvárú Múzeum június havi műtárgya, mely impozáns méretein kívül rangos, népies díszítésével hívja fel magára a figyelmet. A tárgyat a rábaközi menyegzők idején használták, amikor a vacsora alkalmával, a vőfély tréfás beköszöntő versével kísérve hordták a tálban az asztalra az ételt.
A különleges, ünnepi alkalmakkor használt lakodalmas tál 1969-ben került a múzeum gyűjteményébe. A tárgy díszítése Mezőtúr, Tiszafüred vagy Hódmezővásárhely környékére jellemző tálas műhelyek jegyeit hordozza magán. Öblét leveles, virágos-bimbós csokor díszíti, peremén pedig zöld leveles, kék-piros virágokból álló, körbefutó koszorú ékesíti – mutatta be a hónap műtárgyát Erdősné Varga Izabella. A tálat a Soproni Múzeum munkatársa, Harasztovics Veronika 2010-ben restaurálta. A kiállított műtárgy hétköznapokon – hétfőtől péntekig – reggel 8-ól délután 3 óráig megtekinthető a Kapuvári Múzeumban.
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.