A szegedi erdők atyjaként is számon tartott Kiss Ferenc egy szilsárkányi nyolcgyermekes nagycsaládban született. A mérnöknek jelentős szerepe volt abban, hogy az erdők mesterséges felújításával sikerült megkötni az alföldi futóhomokot. Garay Gergely pedagógus a régi múltra visszavezethető szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakközépiskolából érkezett az ünnepségre, s mint mondta, örömmel vesznek részt a rábaköziek megemlékezésén. A fiatalember keresztszülei Bő nevű községben élnek, ezért gyakran megfordult Vas megyében, és azzal is tisztában volt, hogy Szilsárkány hol lelhető fel helyileg. A szegedi iskola rendszeres tanulmányutakat szervez országszerte, ezért egy-egy osztály legalább évente egyszer eljut a rábaközi településre.
Zöld Péter, Szilsárkány polgármestere úgy vélekedik a mostanihoz hasonló ünnepekről, hogy azok a múlton keresztül a jelenünkhöz szólnak, de ezzel együtt a jövőt is építik. A Kiss Ferenc erdőmérnök születése alkalmából tartott megemlékezés újdonságot is tartogatott a település vezetőjének: először találkozott olyan iskola küldötteivel, akik Szilsárkány szülöttének nevét viselő intézményből érkeztek a Rábaközbe. - Úgy érzem, hogy ez alatt a pár óra alatt, amit együtt töltöttünk, igazi barátság kötődött közöttünk, és én ezt nagyon fontosnak tartom - fogalmazott Zöld Péter. Örömteli számára, hogy a faluból jó néhányan magukénak érezték a közös ünneplést. A községből származó híres erdőmérnök szülőházával szeretnék reprezentálni annak a kornak a falusi életét, melyben a szűkös körülmények között nevelkedett Kiss Ferenc is felnőtt.
Képzeljük el, hogy hivatalos ügyeinket bárhol, bármikor intézhetjük – legyen az egy kávézó terasza, egy vidéki vonatút, vagy akár az otthoni kanapénk.
Képzeljük el, hogy hivatalos ügyeinket bárhol, bármikor intézhetjük – legyen az egy kávézó terasza, egy vidéki vonatút, vagy akár az otthoni kanapénk.
A Beledi Evangélikus Gyülekezetnél a jól tanuló és a szociálisan rászoruló, valamint az egyházban aktívan tevékenykedő, „hitüket gyakorló” gyerekeket támogatják az alapítványon keresztül.
November végén megnyitotta kapuit a nagyközönség előtt a csornai jégpálya. Advent első vasárnapján ünneplőbe öltözött a város és kigyúltak a település káprázatos fényei.
November végén kigyúlt az első adventi gyertya fénye Kapuváron a Fő téren, ahol több százan ünnepeltek karácsonyi hangulatban.
A fiatalok hite is hozzájárult papi hivatásának megerősítéséhez és tovább építkezett belőle.