A csornai II. Rákóczi Ferenc Római Katolikus Óvoda és Általános Iskolában több éves hagyománya van a tavaszi versenyek megrendezésének.
A felső tagozatosoknak német nyelvi versenyt, az alsósoknak mesemondó, a kis óvodásoknak pedig versmondó versenyt rendeznek.
– Ezen a megmérettetésen a környékbeli iskolák mellett a katolikus intézmények tanulói vesznek részt. A zsűritagok közé a felkészítő tanárok kerülnek be. Iskolásaink és óvodásaink a verseny tisztasága érdekében nem vesznek részt a megmérettetésben – mondta Egedyné Fülöp Gyöngyi igazgatóhelyettes.
A rendezvény anyagi hátterét a Katolikus Pedagógiai Szervezési és Továbbképzési Intézet pályázatán nyert összegből biztosították. A tizedik alkalommal megtartott német nyelvi versenyre tizenhárom iskolából negyven csapat érkezett. A mesemondás alkalmából meghirdetett rajzversenyre közel száz pályamunka érkezett, majd az értékelés után megnyitották az alkotásokból nyílt kiállítást. Az kisebbek Weöres Sándor verseit szavalták el.
© MOLNÁR TV. KFT.
Beküldés dátuma: 2014. 05. 13.Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.