A beledi képviselő-testület tagjai civil szervezetek javára ajánlják fel a munkájukért járó tiszteletdíj felét. Mivel az egyesületek és a klubok kevés helyről és alkalommal számíthatnak bevételi forrásra, ezenkívül a tevékenységükre fordítható támogatási alap összege is egyre inkább apad, a beledi képviselők 2003-ban egyhangúlag úgy döntöttek, maguk is hozzájárulnak a közösségi élet fellendítéséhez. Elhatározásuk mellett azóta is kitartanak. Tompáné Balogh Mária arról tájékoztatta televíziónkat, hogy a tizenhat szervezet nevét tartalmazó lista alapján rendelkeznek az említett összeg sorsáról. A polgármester példaként a 2009-es és 2010-es nyilvántartást mutatta meg, amely pontosan rögzíti, hogy 3,6 és 3,8 millió forint gyűlt össze az említett években a felajánlásokból. Mivel az új választási törvény csökkentette a képviselők száma, ezzel arányosan a támogatás összege is kevesebb lett 2010 után. Hogy kompenzálják a hiányzó pénzt, a közügyek gyakorlásával megbízott beledi ügyvivők plusz másfél millió forintos civil alapot létesítettek. Utóbbira olyan szervezetek pályázhatnak, amelyek közösségi rendezvények szervezésére fordítják a támogatási keretet. A Beled Ifjúságáért Egyesület új klubhelyiséget alakított ki a kastély alagsorában és a Beled Jövőjéért Egyesület immár második alkalommal rendezte meg a nagy sikerű tavaszi fesztivált a településen. A sportegyesületek szintén nagyon aktívak: a Delta Testépítő Klub versenyzői a támogatásoknak köszönhetően jutnak el a bajnokságokra, vagy szervezik meg országos hírű rendezvényeiket. A Beledi Sportegyesület idén ünnepli fennállásának 100.évfordulóját, amire jubileumi műsorral készülnek. A kézilabdások és a lövészklub tagjai ugyancsak részesülnek a “közös kalapból”.
Tompáné Balogh Mária szerint az ilyen jellegű támogatás oda-vissza hat. Egyrészt ösztönzi a helyieket, akik nemcsak élvezik, de ezáltal gazdagítják is programjaikat, és még szívesebben vetik bele magukat a társadalmi munkába. A képviselők pedig intenzívebben látogatják a közösségi összejöveteleket, hiszen ők is hozzájárultak a sikerhez. A település vezetője úgy látja, hogy a céljukat elérték, mert színesebb lett a város kulturális és közösségi élete, hiszen azóta három új civil szervezet jött létre Beleden.
Beküldés dátuma: 2012. 03. 14.
-
Az alkotók, a tárlatlátogatók, valamint a művészetkedvelők ünnepe Csornán
Civil kezdeményezésre indult több mint húsz évvel ezelőtt a Magyar Festészet Napi megemlékezés, melyhez „Fényritmus” címmel csatlakozott először a Csornai Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola azzal a céllal, hogy erősödjenek a köztudatban a helyben elérhető képzőművészeti és zenei értékek.
-
Az alkotók, a tárlatlátogatók, valamint a művészetkedvelők ünnepe Csornán
Civil kezdeményezésre indult több mint húsz évvel ezelőtt a Magyar Festészet Napi megemlékezés, melyhez „Fényritmus” címmel csatlakozott először a Csornai Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola azzal a céllal, hogy erősödjenek a köztudatban a helyben elérhető képzőművészeti és zenei értékek.
-
1956-os megemlékezés Csornán
Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulója alkalmából rendezett városi megemlékezésen Winkler Zsolt katolikus plébános osztotta meg gondolatait az ünnepségen megjelent egybegyűltekkel.
-
1956 a magyar nép számára a szabadság jelképe
A 68 évvel ezelőtti sorsfordító, őszi napok hősei előtt hajtottak fejet Kapuváron, az 1956-os emlékműnél.
-
Ingyenes szűrések a beledi egészségnapon
2024 októberében negyedik alkalommal rendezték meg Beleden az egészségnapot. Az önkormányzat fontosnak tartja, hogy a lakosság legalább évente egyszer igénybe vehesse az ingyenes szűréseket jelentősebb sorban állás nélkül.
-
„Arannyal hímezve” - az Aranyfonal Rábaközi Kézműves Egyesület rendezvénye Csornán
"Arannyal hímezve" címmel az Aranyfonal Rábaközi Kézműves Egyesület kulturális, szakmai programra várta az érdeklődőket a premontrei rendház dísztermében.