A beledi „indiántáborban” minden egyes napnak megvan a maga varázsa, a későbbi hetekben pedig a „kalóztáborba” jelentkezhetnek a gyerekek.
Több mint hatvanan vettek részt a Beledi Egyesített Szociális Központ „indián” táborában, ahova nemcsak helyből, hanem a társult településekről is érkeztek gyerekek. A szülők és a szociális intézmény vállalta a diákok helyszínre történő szállítását – tudtuk meg Takácsné Horváth Mónikától. A táborlakók az indián kultúra jegyében készítették el a különböző kézműves tárgyakat és kellékeket.
A sportos, játékos tevékenységek mellett ottjártunkkor épp indián fejdíszekkel voltak elfoglalva a gyerekek, akik papírkartonból vagdosták ki az érdekes, színes formákat. Izgalmas feladatnak tűnt a totemek előállítása is, de van, akit inkább a gyöngyfűzés foglalt le igazán.
A Beledi Egyesített Szociális Központnál dolgozók tevékenységét az önkéntes munkára jelentkező középiskolások segítik – árulta el az intézmény vezetője. Hozzátette: jelenleg négy diák közreműködik a tábor működtetésében. Nagy szükség van rájuk, hiszen július 25-én indul a következő turnus, vagyis a „kalóztábor”.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Logopédia Kapuváron: nem minden kisgyermeknek természetes a hangok tiszta kiejtése
A gyermekek beszédkészségének későbbi kialakulását biológiai, genetikai, környezeti vagy egyéb fejlődési rendellenességekből fakadó problémák is okozhatják, ezért rendkívül fontos, hogy a logopédiai fejlesztés minél korábban megkezdődjön.
Kéményseprő-ipari szolgáltatásokkal kapcsolatos lakossági felhívás
Az utóbbi időszakban a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz több lakossági bejelentés érkezett, miszerint magáncégek több vármegyei településen a katasztrófavédelem megbízottjainak kiadva magukat keresik fel a házakat kéményellenőrzés céljából.
A csapatszellem, a fizikai állóképesség jó hatással van a tanulásra is
A kapuvári Széchenyi pedagógusai nagy figyelmet fordítanak a tehetséggondozásra és a versenyekre való felkészítésre.
Díszpolgári címet kapott dr. Putz Mária és dr. Gere Lajos orvos házaspár
A 21. alkalommal megrendezett Beledi Pünkösdi Fesztivál egyik legemelkedettebb pillanata volt, amikor dr.
Beledi Pünkösdi Fesztivál, a közösségéltető rendezvény
Beled Város nemcsak egy lakóhely, hanem együttműködő emberek élő közössége – mondta Major Jenő a 21.