A 2. magyar hadsereg katonáira és munkaszolgálatosaira emlékeztek a doni katasztrófa 81. évfordulója alkalmából megrendezett beledi ünnepségen. A rendezvény résztvevői főhajtással tisztelegtek az elesett, illetve a hadifogságba került katonák, valamint a tengernyi szenvedés után hazakerülők emléke előtt.
Az 1943. január 12-én kezdődő eseményekről Orbán Petra, a Beledi Általános Iskola történelemtanára beszélt a II. világháborús emlékműnél. Elmondta, hogy 1942 tavaszán mintegy 200 ezer katonát küldtek ki a Don-kanyarba, de már novemberben döntöttek arról, hogy 40-50 ezres kontingenst szállítanak a magyar katonák egy részének leváltására. Ez azonban egybeesett a szovjet támadással, így azok sem kerültek haza, akiket leváltottak volna. A szovjet Vörös Hadsereg mínusz 30-35 fokos hidegben áttörte a magyar vonalat. A német hadvezetés nem vetette be az arcvonal ezen részén állomásozó egyetlen tartalékát sem, de a visszavonulást is megtiltotta. A magyar katonáknak a többszörös túlerővel szemben, embertelen körülmények között kellett tartaniuk magukat.
A beledi megemlékezésen felszólaló pedagógus ezt követően egy túlélő visszaemlékezéséből idézett. A Dont megjárt magyar katonák határtalan szenvedések közepette próbáltak helytállni. Februárban a körbezárt bajtársakat felszólították a magyar tisztek, hogy meneküljenek. A 2. magyar hadsereg közel egy évig tartó hadszíntéri tevékenysége során elesett, megsebesült és fogságba került honvédek és munkaszolgálatosok száma 125-130 ezer főre tehető.
A doni katasztrófa a magyar hadtörténet legnagyobb veresége idegen földön, idegen érdekekért négyszer annyi ember veszett el el, mint a mohácsi csatában.
Kulcsár Béla szerint nem is I. és II. világháborúról beszélhetünk, hanem egyszerűen csak nagy háborúról, közte 21 év tűzszünettel.
Török Jeanette a Rábaközi Médiacentrumnak rendszeresen beszámol a Beledi Általános Iskola sportéletéről.
Csorna Város Önkormányzatának képviselő-testülete júniusi ülésén elfogadta a 2025. évi költségvetés negyedéves módosítását, mely a január 1-jétől április 30-áig terjedő időszak átvezetéseit tartalmazza.
Beleden sok éve hagyomány, hogy a pünkösdi fesztivál alkalmával a helyi művelődési házba várják a kultúrakedvelő közönséget.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola június közepén fogadta az ausztriai Bernstein és Lockenhaus településről érkező küldöttséget.
Beleden régóta szokás, hogy nem tartanak ünnepélyes szalagátvágást minden egyes elkészült fejlesztés után, hanem a pünkösdi fesztivál ünnepi perceiben kerítenek sort a beruházások szimbolikus átadására és köszöni meg a város a közreműködők munkáját.