Ennyi pénz még soha nem adatott meg a beledi evangélikus gyülekezetnek, mint amennyit pályázaton elnyertek az utóbbi időben, illetve remélhetőleg még fognak is a közeljövőben. Ihász Beatrix nagyon örül a pozitív történéseknek, és reméli, hogy a támogatások jó helyre kerülnek.
Az elmúlt év a tervezés ideje volt a beledi evangélikus gyülekezet életében. 2021-ben több alkalommal nyertek a Magyar Falu Program pályázatain, és jelenleg is számítanak a folyamatban lévő projektek pozitív elbírálására. Külön öröm, hogy önrész nélkül biztosítja számukra a forrást, és pláne eredményes, ha még ki is tudják egészíteni valamekkora összeggel.
Már a legelejétől fogva szerettek volna biztosra menni, ezért profi pályázatíró cég és projektmenedzsment segítségét is igénybe vették. Úgy kerestek kivitelezőt a több millió forint értékű támogatásokból megvalósuló beruházásokhoz, hogy „egy lélegzetvétellel” indíthatóak legyenek a projektek. Ihász Beatrix szerint az építőanyagárak állandó emelkedése nem kedvez ugyan a folyamatos munkavégzésnek, de arra törekednek, hogy a műszaki előírásoknak megfelelően történjenek a beruházások.
A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma pályázatán elnyerhető támogatásból a templomot szeretnék megújítani. Az épület belső korszerűsítésére15 millió forintot nyertek.
A parókia felújítását már a tavasszal megkezdenék, ezért úgy számolnak, hogy nyár végére használható lesz az épület. Olyan 21 m2-es közösségi teret szeretnének kialakítani, ahol a 21. századnak megfelelő körülmények között fogadhatják a keresztelést vagy temetést bejelentő híveket, a tevékenységük iránt érdeklődőket, illetve vonzó környezetben indíthatják a jegyesoktatást.
Szintén közösségi teret szeretnének létrehozni a volt iskolaépületben, amihez nagyobb összegre lenne szükség. Egyelőre keresik a lehetőségét annak, hogy forrást szerezzenek.
A riportalany szerint jó állapotban van az orgona, de attól függetlenül nagyon ráfér egy komplett felújítás, ezért pályázatot nyújtottak be. Másfél millió forintot nyertek erre a célra.Az evangélikus esperes nyilatkozatában több kisebb pályázatról is beszélt. A „Tégy a tehetségekért!„ Alapítvány pályázatán nyert 410 ezer forintot hangszerekre költötték.
A Magyar Falu Program pályázata a programok lebonyolításához egy fő rendezvényszervező foglalkoztatását is lehetővé teszi, ami nagy segítséget jelent az evangélikus esperesnek.
– Sok jó és hasznos beruházáson vagyunk túl, valamint vár ránk a közeljövőben. Remélem, hogy az a rengeteg erőfeszítés, amit a célok érdekében kifejtetünk, meghozza az eredményt – fogalmazott Ihász Beatrix, aki bízik abban, hogy sokan lesznek az istentiszteleteken, valamint az egyéb rendezvényeik iránt is többen érdeklődnek. Számtalan olyan ötlet van még a tarsolyukban, ami felpezsdítheti a gyülekezet életét a koronavírus-járvány elmúltával.
A pályázatoknak köszönhetően olyan jó állapotban lesznek az ingatlanaik, hogy az adományokat, céladományokat a lehetőségeknek megfelelően szabadon felhasználhatják a szükséges felújításokra. Mindezek elengedhetetlenül szükségesek a gyülekezet épüléséhez – tette hozzá az esperes.
– Jézus Krisztus által olyan Istent ismert meg Luther Márton, aki megváltót küldött az ember számára, hogy ne kelljen a bűnei miatt aggódnia.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.
Le a kalappal a gyerekek és felkészítőik előtt! A Beledi Általános Iskola színjátszói profi előadást mutattak be a Soproni Petőfi Színház színpadán.
Böcskör Zsolt szerint jól sikerült a KSE felnőtt focistáinak téli felkészülése, melynek eredményeit majd a bajnokság során kamatoztathatják.
Orbán József évtizedeken keresztül tökéletesítette a velős-hagymás sertésmáj receptjét. A kapuvári vendéglős addig-addig fejlesztette a helyiek kedvenc ételét, míg az bevonult Kapuvár gasztrotörténelmébe.
Családi János abban bízik, hogy a CSSE felnőtt csapatának kezdeti lendülete a tavaszi bajnokság végéig megmarad.