– Amit nem ismerünk, attól félünk – hangzott a Kapu-Vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ fennállásának 5. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen. A sérültek és a pszichiátriai betegek gyakran megbélyegzett tagjai a társadalomnak, ezért a szakemberek szeretnék csökkenteni a velük kapcsolatos információhiányt.
1998-tól családsegítő intézet működött Kapuváron, a mostani intézmény annak jogutódja. Az ötéves jubileumát ünneplő Nyitott Kapu-Vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ az előzőekhez képest egyetlen olyan feladattal bővült, mellyel korábban nem foglalkoztak: ez a fogyatékosok napközi otthona – mondta Garabné Gulyás Mária. Öt esztendő a működés szempontjából nem nagy idő, arra viszont elegendő, hogy értékeljük eddigi munkánkat – tette hozzá az igazgató.
A társulásban működő intézmény nyolc szakfeladata közül a különösen hátrányos helyzetű csoportokkal kapcsolatba hozható területeket mutatták be a konferenciára megjelent érdeklődőknek. Ilyen a fogyatékosok napközi otthona és közösségi pszichiátriai ellátás. Utóbbi nem kötelező feladata az önkormányzatoknak, Kapuvár mégis felvállalta az ezzel járó nehézségeket.
A Lumniczer Sándor utcában működő intézmény két telephellyel működik: ide tartozik a Zöldfasor utcai családsegítő és gyermekjóléti szolgálat a közösségi pszichiátriai ellátással együtt, valamint a Mátyás király utcai idősek klubja.
Az ellátást igénybe veszik Kapuváron, valamint a környező településeken. A fogyatékosok napközi otthona a kapuvári járás valamennyi településéről fogadja a rászorulókat, sőt az utóbbi időben Fertőd és Fertőszentmiklós is igénybe veszi a szakemberek segítségét.
– Megérte! – foglalta össze Hámori György egyetlen szóval a Nyitott Kapu-Vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ létrehozásával kapcsolatos tapasztalatait Ha segíthetünk a családokon, a rászorulókon, és kicsit boldogabbá tehetjük mindennapjaikat, már nem hiába dolgoztunk. Az intézmény dolgozói méltó körülmények között végezhetik munkájukat, mellyel a város vezetése elégedett.
Az elesett és rászoruló embereken, valamint sérült gyermeket nevelő családokon segítő intézmény továbbra is számíthat az önkormányzat támogatására.
Csitei Gábor büszkén beszélt arról, hogy több olyan tapasztalt táncosuk van, aki öt-hat éves korában kezdte náluk a néptánctanulást és azóta is a felnőtt csapatot erősíti.
A csornai Csukás végzős tanulóinak nem kell azon aggódniuk, hogy hol fognak elhelyezkedni, mert mire befejezik az iskolát, már mindenkinek van munkahelye, sőt a cégek és vállalkozások folyamatosan keresik a jól képzett, kezdő szakembereket.
– Nagyon jó érzés volt, amikor az intézmény előtti terület megtelt emberekkel, gyerekekkel, akik vidáman szórakoztak – mondta Rácz Árpádné Beledi Egyesített Szociális Központ idei gyermeknapjáról, amit eredetileg a pünkösdi fesztivállal egy időben szerettek volna megtartani, de a zsúfoltság, a programok torlódása miatt előrehozták egy héttel.
Csitei Gábor büszkén beszélt arról, hogy több olyan tapasztalt táncosuk van, aki öt-hat éves korában kezdte náluk a néptánctanulást és azóta is a felnőtt csapatot erősíti.
Ha elkészül valahol az úttest és kerékpárút, a helyzet is úgy kívánja, hogy a járdát is rendbe tegyék – nyilatkozta Major Jenő a Rábaközi Televíziónak.
A Beledi Delta Testépítő Klub tagsága egyfajta íratlan szabályként fogalmazta meg, hogy már az elejétől fogva régi ismerősként fogadják a hozzájuk betérő sportolókat, legyen az teljesen kezdő vagy profi.