A fiatalok hite is hozzájárult papi hivatásának megerősítéséhez és tovább építkezett belőle. Henczel Szabolcsot később is elkísérte a gyermekek tiszta tekintete. – Arra törekedtem, hogy ne csak ismereteket adjak át, hanem atyaként voltam jelen, aki meghallgatta és vezette őket. Hogy milyen eredménnyel? Erről nem beszélni kell, mert ahogy az evangélium is mondja: «gyümölcseikről ismeritek fel őket».
Az orvos és pedagógus felmenőkkel rendelkező Henczel Szabolcs Kónyban nevelkedett. Az elvált szülők gyermekének a ’80-as években az akkori plébános pozitív példája juttatta először eszébe a papi hivatást. Édesanyja és nagyszülei eleinte abban reménykedtek, hogy elfelejti hatéves kori álmát, de fordítva történt. – Nem kinőttem, hanem belenőttem a papságba, és 2000-ben pappá szenteltek – beszélt a kezdetekről Beled új plébánosa, aki középiskolás korában volt szellemi-egyházi vezetője, Vereczkey Tamás hatására a szalézi kollégiumba jelentkezett és elvégezte a Szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumot.
Henczel Szabolcs végül 1994-ben mégis az egyházmegyéhez jelentkezett, ahol Pápai Lajos püspök felvette a kispapjai közé és Győrben folytatott teológiai tanulmányokat. Kispapként Bágyogszovátra járt, majd felszentelése után káplánként dolgozott Kapuváron és Bükön, 2002-től pedig Sopronban folytatta. Miután a püspök megbízta az iskolaplébánosi teendőkkel, 2008-ig a Soproni Szent Orsolya Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola püspöki biztosa lett. Később az egyetemistákat elkötelezett hívőként, dr. Faragó Sándor rektor közreműködésével szólította meg.
2008 szeptemberében nyitotta meg kapuit a Győri Egyházmegye akkori püspöke által alapított Szent Pál Katolikus Szakkollégium, melynek igazgatói feladataival Henczel Szabolcsot bízta meg.
– Belenőttem a papi munkába a gyerekek és az egyetemi fiatalok révén. Nagy felelősség volt, mert együtt érlelődtünk meg a keresztény életre. Nemcsak ők tanulhattak tőlem szellemiekben, hanem én sokat fejlődhettem általuk, ami a papi hivatásomat nagyon-nagyon megerősítette – fogalmazott a beledi plébános, majd így folytatta: 2018-ig voltam egyetemi lelkész és a kollégium igazgatója. Közben még a plébánosi teendőket is elláttam Nagycenken és a soproni Szent György templomban. Veres András, a Győri Egyházmegye főpásztora 2018-ban döntött úgy, hogy Szanyba küld – mondta Henczel Szabolcs. A plébános a gyerekek és az egyetemisták között töltött időszakát így zárta le: „Istennek értékes ajándékai lesznek a társadalom és az emberek számára.”
A Szanyban töltött hat esztendőre is szívesen gondol vissza, mert jó közösséget ismert meg a katolikus hagyományokkal rendelkező településen. Munkásságának elején Szany, Egyházaskesző, Várkesző, Rábaszentandrás és Sobor lakossága egy szívként, egy lélekként dobogott. A településeken élők mind egy irányba tekintettek.
Beled új plébánosa úgy érzi, hogy augusztus eleji áthelyezése óta sok segítséget kapott a rábaközi kisvárosban. Beled, Mihályi, Vica, Kisfalud és Vadosfa az elődjéhez hasonlóan olyan papi jelenlétre számít a személyében, aki élethivatásából kiindulva tevékeny hitéletre ösztönzi az embereket. Henczel Szabolcs megállapította: Nem csak azt kell nézni, hogy milyen a pap, hanem milyenné válik a közösségben, mert kölcsönösen alakítják egymást.
– Látom, hogy az emberekben megvan a vágy, hogy fejlődjünk, előre haladjunk – állapította meg. Elődjének nagy érdeme van abban, hogy megújult a beledi katolikus templom, de szeretné, ha megoldódna a harangok elektromos vezérlése is. A látványos dolgokon kívül azonban sokkal fontosabbnak tartja az emberi szívekben zajló folyamatokat. A plébános a hitoktatóval közösen szeretné megszólítani a fiatalokat. Henczel Szabolcs szeretné, hogy akik eddig elődje, Smudla Tamás segítségére voltak a háttérben, mostantól apostoli elhivatottsággal vennének részt az egyházközség munkájában, ezenkívül az adventi időszakban hajnali miséket szeretne tartani. Az új beledi plébános annak örülne, ha még nyitottabbá válna a helyi plébánia, ahova szívesen jönnének a fiatalok is. A jövőben szerinte a falvaknak, a kisebb településeknek nem lesz külön plébánosa, hanem lelki vezetőjük köré gyűlve, egy egységet alkotva fognak részt venni a gyülekezet életében.
November végén kigyúlt az első adventi gyertya fénye Kapuváron a Fő téren, ahol több százan ünnepeltek karácsonyi hangulatban.
A Nemzeti Együttműködési Alap civil önszerveződések működését, illetve a civil szervezetek szakmai tevékenységét segítő pályázatairól tartottak tájékoztatót a Csornai Premontrei Apátság dísztermében.
A Kapuvár Térségi Általános Iskola 1/c osztályába járó gyerekek nagy érdeklődéssel várták az iskolát.
A házi segítségnyújtás két alappillére a személyi gondozás és a szociális segítségnyújtás, mely feladatok ellátása szakképzett munkaerőt igényel – jegyezte meg Rácz Árpádné.
Kapuvár város jelenleg olyan anyagi helyzetben van, amit ildomos megőrizni – nyilatkozta Horváth László, aki elődjéhez hasonlóan az észszerű gazdálkodást tartja követendőnek.