A táncosok a régi hagyományokat felidézve öltöznek be a messze földön híres népviseletbe, hogy részt vegyenek a kapuvári Szent Anna- napi ünnepi szentmisén. A szervezők arra kérik a lakosságot, hogy aki még rendelkezik a korabeli ruházattal, öltse magára, és abban jelenjen meg a kapuvári búcsún.
– Örömünkre szolgál, hogy a templom védőszentjére, Szent Annára emlékezve évek óta viseletes szentmisét tartunk Kapuváron – mondta Csitei Gábor. A Kapuvár Néptáncegyüttes, valamint a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola közösségének természetes, hogy népviseletben vesznek részt az ünnepségen, de a civil lakosság is szívesen cseréli le hétköznapi ruháját a hagyományos öltözetre. A helyi hagyományőrző nyugdíjasklub tagjai, valamint a templomba járó hívek szintén megmutatják magukat a díszes ruházatban. A kapuváriak programjára saját népviseletükben látogattak el a vitnyédi és a szanyi táncosok.
– Nagyon nagy dolog, hogy ilyen szép számban ünnepeltük együtt Szent Annát. A szentmisét követően közösen vonultunk ki a térre, ahol a hagyományokhoz híven eljártuk a kapuvári verbunkot. Régen szokás volt Kapuváron, hogy a nagyobb ünnepek alkalmával előadták „apáink táncát”, a kapuvári verbunkot, mely egyébként helyi értéke is a városnak. Ezt követően páros táncot mutattunk be a főtéren, melybe a nézők is bekapcsolódhattak – tette hozzá a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezetője.
A búcsúi programon vendégcsoportok is szerepeltek, köztük a Sopron Táncegyüttes, valamint a budapesti Csepel Táncegyüttes, helyből pedig a Kapuvár Néptáncegyüttes és a Dr. Barsi Ernő Alapfokú Művészeti Iskola csoportjai képviselték a várost.
Délután táncos-zenés felvonulásra várták a látogatókat. Az önkormányzattal közös szervezésben búcsúi rendezvényre került sor a kapuvári várárokban, ahol a népi vonulat mellett populárisabb előadók léptek fel, este pedig Bikini koncerttel zárták a napot.
– Aki a pandémiás helyzet után szeretett volna kimozdulni, kikapcsolódni a családjával, ezen a programon megtalálta magának a szórakozási lehetőséget. Beérik az a több évtizedes munka, amit a táncos közösségben végzünk, hiszen a reneszánszát éli a néptánc. Kapuváriaké ez a tánc, ez a viselet, ez a kultúra, és ettől vagyunk mi a Rábaközben kapuváriak – hangsúlyozta Csitei Gábor.
Kapuvár nagy napjának nevezte a korabeli országos sajtó az 1924. augusztus 15-én felavatott világháborús emlékmű leleplezését.
A fiatalabb nemzedékek feladata, hogy az időseknek olyan életkörülményeket biztosítsanak, melyek lehetővé teszik számukra az öregkorhoz méltó derűs életet, és nem csupán az idősek napján, hanem az év minden napján, mert megérdemlik azt a törődést, ami jár nekik.
Eőry Jenő szerint a sportolóknak tudomásul kell venniük, hogy az emberi szervezet olyan, mint egy precízen felépített szerkezet, amit nem lehet átverni.
Fennállásának 65. évfordulója alkalmából idén nyáron jubileumi kórustalálkozót szervezett a Csornai Bárdos Kórus.
Kapuvár nagy napjának nevezte a korabeli országos sajtó az 1924. augusztus 15-én felavatott világháborús emlékmű leleplezését.
Pappné Kovács Piroska negyven évvel ezelőtt megszeppent gyerekekkel találkozott minden év szeptemberében, és ehhez képest ma sokkal öntudatosabb, bátrabbak és nyitottabbak a nebulók.