A csornai szociális központnak egyetlen célja van: a rászorulók megsegítése. A Laky Döme utcai épületben jelenleg harminc ellátottal foglalkoznak, ami örömet és betelejesülést nyújt a gondozottaknak.
Fennállásának tizedik évfordulóját ünnepelte a Csornai Fogyatékosok Napközi Otthona. Boda Imréné hozta létre a megyeszerte elismert intézményt, mely értelmet, tartalmat ad a sérült emberek mindennapjainak. A Csorna Térségi Önkormányzatok Társulása által fenntartott intézmény 2006 szeptemberében nyitotta meg kapuját a kiscsornai óvoda épületében. A környező településekről érkező mozgásában korlátozott, érzékszervi vagy értelmi fogyatékkal élő autista fiatalok egyéni fejlesztését, gondozását segítő nappali intézmény létét az egyre növekvő létszám igazolja. A szociális központ 2011 második felében a Laky Döme utcába költözött. Az épület átalakításával a gondozottak nagyobb helyiségeket vehettek birtokba, így lehetőség nyílt a csoportbővítésre is.
– Akiket szeretünk, elfogadjuk olyannak, amilyenek. Úgy gondolom, aki másokon segít, annak a szíve telis-tele van szeretettel, és arra törekszünk, hogy jobbá tegyük az életét – mondta Baranyainé Tóth Ágnes mb. vezető , majd megköszönte az intézmény támogatóinak áldozatos munkáját.
– Egy társadalom szociális érzékenységét leginkább az mutatja, hogy miként gondoskodik az idősekről, a gyermekekről, a rászorulókról, a fogyatékkal élőkről – fogalmazott dr. Bónáné dr. Németh Katalin. A polgármester elmondta, hogy a napközi otthon épületét pályázati pénzből szeretnék még korszerűbbé, otthonosabbá varázsolni. A projekt tartalmazza az energetikai korszerűsítést, a belső felújítást, az udvar komfortosabbá tételét. Az intézmény fenntartását a tervek szerint a Magyar Máltai Szeretetszolgálat fogja átvenni, de amennyiben a szándék mégis meghiúsul, a csornai önkormányzat vállalja az ezzel járó feladatokat – biztosította Csorna polgármestere a jelenlévőket arról, hogy nem szakad meg a jogfolytonosság, tehát mindenképpen gondoskodnak az ellátottakról.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
Éljen bárhol is magyar a nagyvilágban, minden évben felidézi 1848. március 15-e eseményeit. A kivételes nap részévé, sőt tartóoszlopává vált a nemzeti egységnek, olyan, mint egy családi ünnep, amelyről még a távolba szakadt gyermekek is megemlékeznek – hangzott az 1848/49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett kapuvári ünnepségen.
A kapuvári húsgyár egykori alapítója a környék két köztiszteletben álló „jótevőjétől” tanulta meg a tudatos gazdálkodást és a több ezer hektáros birtokrendszer irányítását.
1848. március 15-ét az összefogás, a kitartás, a tenniakarás, valamint egymás megbecsülése jellemzi a leginkább.
Felszabadult büszkeség tölti el szívünket és valahol legbelül érezzük mindannyian magyarságunk lényegét, hogy ezért is jó magyarnak lenni.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi Percek című műsorában Balázs Tibor legutóbb a Csornai Múzeum egyik különleges relikviáját, az 1848-ból származó Sopron vármegyei nemzetőr csákót mutatta be.