A végzősöknek 2019. február 15-éig kell leadniuk a jelentkezési lapokat általános iskolájukban, ahonnét a célintézményekhez továbbítják a kitöltött íveket. A Csukásba jelentkező fiataloknak nem kell részt venniük központi írásbelin, mert az év végi, illetve az utolsó félévi jegyeiket figyelembe véve rangsorolják őket. A felvételi keretpontszámokat a jelentkezők létszámának függvényében határozzák meg.
A csornai Csukás Zoltán Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola egy szakgimnáziumi és öt szakközépiskolai képzésben kínál továbbtanulási lehetőséget a nyolcadik osztályos diákoknak a következő tanévre. A szakgimnáziumba jelentkezők a hagyományoknak megfelelően mezőgazdasági gépésztechnikus, a szakközépiskolai osztályokban pedig mezőgazdasági szakterületen gépész, gazda, családi gazdálkodó és kertész szakmák közül választhatnak. A műszaki szakterületen új lehetőségként jelenik meg a hegesztő szakképesítés. A mezőgazdasági gépésztechnikusok 4+1-es rendszer szerint tanulhatnak, ami azt jelenti, hogy az első négy évben a szakmai alapozás mellett elsősorban az érettségire készülnek. A tizedik év végén kell eldönteniük, hogy szeretnének-e részt venni a mellék szakképesítésben, amely szerint a tizenkettedik évfolyamon OKJ-s mezőgazdasági vállalkozói szakképesítést szerezhetnek. Amennyiben nem kívánnak élni ezzel a lehetőséggel, még mindig két út áll előttük: az érettségi évében jelentkeznek valamilyen felsőoktatási intézménybe, vagy a plusz egy esztendő keretén belül leteszik a mezőgazdasági gépésztechnikus vizsgát, melynek feltétele a traktorvezetői jogosítvány. A mezőgazdasági gépész szakmát tanulóknak kevesebb elméleti anyagot kell megtanulniuk és több a gyakorlati órák száma. A szakmai vizsgát követően egy év alatt megszerezhetik a gépszerelő-javító OKJ-s képesítést. A gazda szakképzésen főleg növény- és állattenyésztéssel foglalkoznak, mellette minimális gépészeti és gépüzemeltetési ismereteket is szereznek, továbbá a kertészettel, mint szakmával foglalkoznak a résztvevők. A kertészeti szakképzés keretében gyümölcs- és zöldségtermesztéssel, illetve szőlészettel foglalkoznak a tanulók, akik az alapismereteket az iskolában sajátítják el, a gyakorlati képzésre szintén helyben, illetve a mezőgazdasági vállalkozóknál kerül sor. A régióban egyre nagyobb igény mutatkozik a hegesztők iránt, ezért a Csukásban elindítják a képzést a következő tanévtől.
Nem tudni kell, hanem érezni, hogy mi a valódi művészet – fogalmazott Biky Ottó a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola képzőművész növendékinek műveiből összeállított tavaly év végi tárlatmegnyitón.
Nem tudni kell, hanem érezni, hogy mi a valódi művészet – fogalmazott Biky Ottó a Kerényi György Alapfokú Művészeti Iskola képzőművész növendékinek műveiből összeállított tavaly év végi tárlatmegnyitón.
A kapuvári Berg iskola pék-cukrász, kereskedelmi értékesítő és festő-mázoló-tapétázó szakra járó diákjai vettek részt a legutóbbi görögországi tanulmányúton.
A Rábaközi Médiacentrum Múzeumi percek című sorozatában legutóbb egy különleges tárgyat mutatott be a nézőknek a Csornai Múzeum munkatársa.
Különleges lehetőséget kaptak a kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpont diákjai: olyan amerikai pedagógus is részt vesz az angol nyelvi képzésükben, aki egy-egy órát tart a fiataloknak.
A kapuvári katolikus iskola elsősei is túl vannak az előkészítő időszakon, az őszi szünet óta pedig matematikából és magyarból is veszik sorra az előírt tananyagot.