A magyar emberek megmutatták, mire képesek a szabadságért. Ivanics Ferenc, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Önkormányzat alelnöke szerint a forradalmat a szabadságért vívják, amit nem könnyű megőrizni, és nehéz megtalálni a szabadság, valamint az élhetőség közötti kényes egyensúlyt.
Az 1956-os forradalom békésen zajlott Kapuváron, ahol különösebb eseményt nem jegyeztek fel a krónikák. – Itt is pontosan tudták az emberek, hogy mi az, aminek meg kell szűnnie. Amikor találkoztak egymással és összejöttek itt a főtéren, amikor meghallgatták Nagy Kálmán beszédét, amikor átvették a rendőrség és a helyi parancsnokság irányítását, pontosan tudták, hogy jobb világ felé mennek. Ledőlt a szobor és a kapuváriak hitet tettek a szabadság mellett. Büszkék lehetünk az elődökre, azokra akik távol a forradalom központjától, békés eszközökkel mutatták meg, hogy merre kell továbbmenni – mondta Ivanics Ferenc, aki szerint ha a Pál utcai fiúkat hozzuk fel példának, Magyarország a világ nagy grundján kelt fel az elnyomók ellen, ahol nem négyemeletes ház épült, hanem négy évtizedes kommunizmus. A megyei közgyűlés alelnöke szerint az idősebbek pontosan tudják, hogy mit jelentett ez az embereknek.
A forradalom és szabadságharc 67. évfordulóját ünnepelve sem feledhetjük el: sok áldozatot követelt, hogy ma itt élhetünk a szabad Magyarországon. Nekünk, magyaroknak az 1956-os forradalom és szabadságharc olyan példa, amelyre ma is hivatkozhatunk a világ előtt, épp ezért sem szabad elfelejteni.
Csak akkor lesz jövőnk, ha a fiatalok nem feledkeznek meg az elődök áldozatvállalásáról
– Vajon a mai fiatalok, hogy képviselik 1956-ot? Mennyire értik meg ennek az ügynek a fontosságát? – tette fel a kérdést hallgatóságának Ivanics Ferenc. – Nem szabad hagynunk, hogy a jólét elkényelmesítsen bennünket. Nem szabad hagynunk, hogy mostani világunk a régi nehézségeket elfeledtesse. Néha emlékeznünk kell rá, tudnunk kell, hogy jutottunk el idáig, milyen göröngyös volt az út – fűzte hozzá. Az alelnök arra emlékeztetett, hogy a mai fiatalokra ráköszöntött a digitális világ, ezért nem az a dolguk, hogy megkeressék az információkat, hanem eldöntsék, melyek az igazak a sok közül. Kossuthot idézve: „A haza örök”, de nemcsak azt a hazát kell szeretnünk, amelyik van, hanem azért is tennünk kell, amelyik lesz. A ma cselekedetei a jövőt határozzák meg, de ha megteremtjük az egységet és megtaláljuk közös értékeinket, akkor csak nyerhetünk – fogalmazott az ünnepi szónok. Szerinte a tétlenség a gonosznak kedvez, ezért éljünk úgy, hogy méltók legyünk ’56 örökéhez. Lássák a fiatalok, hogy ezért az országért ma is érdemes áldozatot hozni. Az egység és az erő létrehozza a valódi nemzetet, az igaz magyarságot.
Az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett városi ünnepségen közreműködtek a Páli Szent Vince Katolikus Iskolaközpont diákjai
Beküldés dátuma: 2023. 10. 26.1956. október 23-a a bátorság, az öntudat és a győzelem napja volt. A történelem kezdete óta nincs még egy nap, mely világosabban mutatja az ember csillapíthatatlan vágyát a szabadság iránt, bármely kicsi is a siker esélye, s bármilyen az áldozat, amit követel.
Többször is beszéltem róla, hogy városunkban szükség van egy ilyen rendezvényre, Beled és a Dél-Rábaköz legnagyobb kulturális és szórakoztató eseményére – mondta Major Jenő polgármester a 20.
A ma emberének történelmi felelőssége, egyben erkölcsi kötelessége, hogy megakadályozza a kommunizmus ismétlődését.
A trianoni békediktátum évfordulóján mindenki átérzi, mit jelent magyarnak lenni és a szívébe hasít a gondolat, hogy mit vesztett hazánk 105 évvel ezelőtt – mondta köszöntőjében Winkler Zsolt plébános a csornai trianoni emlékműnél.
Egy ember akkor lesz igazán sikeres, ha feltétel nélkül hiszi, hogy amit csinál, az jó, vagy rövid időn belül eredmény fog elérni.
– Idén is megszerveztük a családi napot, amit a tavalyihoz hasonlóan, a Múzeumi Világnaphoz kötöttünk.